Problem z Windows xp professional - system się nie uruchamia

Witam. Wczoraj pobrałem jakiś program, rozpoczęło się formatowanie, włączył się dos i pisało czy chcę dokończyć formatowanie. W tym programie był pewnie wirus. Nie mogłem ruszyć myszką. Nie chcialem formatować więc kliknąłem N w dosie. Nastepnie komp sie zrestartował. Pisało, że nie można uruchomić systemu, bo brak pliku hal.dll. Uruchomiłem płytę ratunkowa CDAction (system linux na plycie) i tam skopiowałem z mojego lapka na dysk c do katalogu system32 plik hal.dll. Nastepnie przy uruchomieniu systemu pisalo nieprawidlowy plik boot.ini. rozruch z systemu c:\Windows. nastepnie byl czarny ekran. poczytałem trochę na necie, i w linuxie utworzyłem plik boot.ini z taką zawartością:

[boot loader]

timeout=10

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

z tego tematu nieprawidlowy-plik-boot-ini-t177599.html

teraz przy włączeniu systemu jest tylko czarny ekran z małą poziomą kreską, migającą w prawym górnym rogu ekranu. Co z tym zrobić? Od razu mowię, że nie dysponuję płytką z systemem. Została ona przypadkowo zniszczona około pół roku temu.

Dziekuje za odpowiedz.

Dodane 03.06.2012 (N) 14:10

Proszę o w miarę szybką pomoc. Z Góry dziĘki.

Przem0.!? ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dobra, zaraz poprawię błędy. Chociaż w tekście nie ma ich dużo, co najwyżej zdarza się brak polskich znaków.

http://toin.pl/2165/naprawa-uszkodzoneg … indows-xp/

przeciez napisalem, że nie mam płyty z windowsem. teraz zmieniłem plik boot.ini i komputer nie dochodzi nawet do ekranu ładowania systemu, restartuje się.

Nie masz płyty, więc raczej nic nie naprawisz takim sposobem. W grę wchodzi również plik ntldr.

Nie należało rozpoczynać formatowania, ponieważ zasada jest taka, że formatowania nie powinno się przerywać

Masz oryginalny klucz systemu, pożycz dokłanie taki sam instalator i napraw system.

Nie wiem czy klucz nie jest przypisany do płytki, zobacz: jak-zainstalowac-profesional-nie-posiadajac-plyty-t476921-15.html, ale ja nie podjąłbym się naprawy systemu bez płytki. Bo jedyny pomysł jaki mam to konsola odzyskiwania o ile jest tam dostępne polecenie sfc /scannow http://www.fixitpc.pl/topic/48-konsola- … e-windows/, albo Instalacja nakładkowa Windows XP instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html.

Dodane 03 czerwca 2012 20:47:39

Zobacz pod link z konsolą odzyskiwania, może uda się z tego zrobić użytek nawet bez płyty.

Dzięki za pomoc. Niestety nie pamięŧam już jaki był wtedy klucz - całe pudełko zgubiłem przy przeprowadzce. Nie ma jakiegoś sposobu? Chyba że ktoś podeśle mi na maila swój plik boot.ini? Proszę o szybką odpowiedź.

Rozwiązanie Twojego problemu wydaje się być w artykule How To Repair or Replace Boot.ini in Windows XP. Czyli spróbuj użyć polecenia bootcfg /rebuild z poziomu Konsoli odzyskiwania Windows XP Konsola Odzyskiwania - Naprawianie Windows. Dla kolegi z tematu obok problem z pulpitem zdalnym oraz pomoc techniczna udało się użyć konsoli odzyskiwania bez płyty CD z Windowsem - Tobie też uda się.

Jakbyś chciał, to tutaj możesz poczytać o boot.ini: Formatowanie dysku z systemem Xp. i Krótko o pliku boot.ini edycja i przykłady.

Gdy postawisz system na nogi, sprawdź jaki masz klucz Seriale Microsoft, polecam Magical Jelly Bean Keyfinder. Skoro nie dysponujesz płytą instalacyjną Windows to polecam wykonywać kopie zapasowe. Stary żart mówi, że ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i na tych, którzy dopiero będą je robić. :wink: Do wyboru metoda windowsowa Odzyskiwanie systemu. Narzędzia Windows XP albo narzędzia firm trzecich, np. Paragon: Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków. Gdybyś używał tego oprogramowania w przeszłości, to teraz przywrócenie zawartości dysku do stanu kiedy wszystko było dobrze, zajęłoby Ci nie więcej niż kilkadziesiąt minut. Tak to działa; program robi obraz dysku albo partycji, a kiedy np. system padnie, to można odtworzyć ów obraz i wszystko jest w takim stanie, w jakim było w momencie tworzenia obrazu dysku lub partycji. Program, który opisuję w podanym poradniku jest bezpłatny.

No ok, dzięki za pomoc. Kolega ma mi na jutro windowsa przynieść, a jak nie przyniesie, to wypalę konsole na płytę.

Jeżeli teraz wypalisz tą konsolę, to jutro będziesz miał ten problem dawno z głowy. Ale jak chcesz.

A co do płyty, gdybyś chciał sobie zrobić kopię, zobacz: jak-zainstalowac-profesional-nie-posiadajac-plyty-t476921-15.html

Jak już będziesz miał konsolę, to zobacz: http://pcsupport.about.com/od/fixthepro … ootini.htm (może przydać się http://translate.google.com/ -w puste białe pole wprowadzasz adres strony i klikasz Tłumacz).

Tyle, ze teraz nie mam za bardzo jak wypalic tej konsoli ;/. Piszę właśnie z plyty ratunkowej Cdaction (linux ubuntu), ktora do poprawnego dzialania potrzebuje tego, aby plyta caly czas byla w napedzie. A mam tylko jeden naped ;/. Wiec to nie wchodzi w gre. Jutro wypale konsole, bo ojciec przyjezdza z zagranicy - a wraz z nim przyjedzie laptop, wiec sprobuje jutro.

EDIT. przedtem pokombinowalem troche z plikiem boot.ini, pozmienialem jego tresc, i teraz komputer nie dochodzi do ekranu ladowania, ale jest czarny ekran, i po prawej gornej stronie miga mala pozioma kreska.

przepraszam za brak polskich znakow, pisze to na szybko, a i dziwna jest tu przegladarka (na tym linuxie) wiec dziwnie sie pisze.