Problem z procesem svchost - bardzo powolna praca systemu

Od jakiegoś czasu mam problem z bardzo powolną pracą systemu po włączeniu komputera. Wszystko chodzi dramatycznie wolno. Menager zadań podpowiada mi, że proces svchost.exe (netsvcs) jest za to odpowiedzialny. Pożera bardzo dużo ramu i absorbuje pracę procesora. Czytałem, że tego nie powinno się od tak wyłączać, bo to jest odpowiedzialne za różne ważne rzeczy. Po jakimś czasie (10-15 min) problem znika, ale jest to mocna dokuczliwe. Ktoś potrafi pomóc?

Jaki masz system operacyjny ?

 

Proces ten odpowiada za aktualizacje automatyczne i ciągłe wyszukiwanie ich i przy tym spowalnianie pracy systemu. Nic sie nie stanie jeśli go wyłączysz .

 

Jak masz windows 7 to wejdz w windows update-> zmien ustawienia po lewej stronie-> aktualizacje wazne-nigdy nie sprawdzaj.

Potem okienko windows +R wpisz msconfig przejdż w zakładkę usługi i wyszukaj i wyłącz windows update(odznacz),

 

Jeśli windows XP no to okienko windows + pause break-> aktualizacje i wyłącz.

Drugi krok tak samo jak w Windows 7 tylko tam wyłaczasz aktualizacje automatyczne a nie windows update.

 

Po wszystkim uruchom ponownie komputer.

Mam Windows 7.

 

Ale ja generalnie nie chciałbym zatrzymywać aktualizacji. Niech się ściąga tak jak do tej pory. Zauważyłem taki problem od kilku dni, a system stoi już ładnych parę lat… Nie ma innego wyjścia?

Ale do tej pory nie wyszukiwał aktualizacji, albo miał instalowane na bieżąco . Wyłącz to co napisałem i zobaczysz co się będzie działo, jak coś to będziesz mógł włączyć ponownie .

Pobierz proces explorer http://www.dobreprogramy.pl/Process-Exp … 12562.html i podejrzyj co (jaki program) kryje się pod procesem svchost.exe, który zużywa najwięcej pamięci

 

Temat przenoszę do działu Windows7

Najpierw zrobiłem tak jak napisał kolega kamilooo_34. Pomogło, proces od razu zniknął, komputer chodził jak trzeba. Teraz przed uruchomieniem tego programu włączyłem jednak te aktualizacje. I problem od razu się pojawił (więc pewnie o to chodzi). Dla pewności wrzucam screena z tym co mi się wyświetliło po najechaniu kursorem na te proces, który pożera tyle zasobów, bo tam jest sporo rzeczy które mi nic nie mówią…

Tak jak pisze kolega wyżej windows update oraz google update do wyłączenia. WU włączysz raz na jakiś czas.Możesz podać raport Autoruns http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr … 13208.htmlPo zakończony skanie zapisz raport spakuj plik i wrzuć na jakiś hosting. Link do niego podajesz tutaj.

Wyłączyłem obie aktualizacje. Jeśli w tym raporcie wyjdzie coś jeszcze zbędnego to proszę o informację. Dziękuję za pomoc.

 

http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=26512908825837158392

Windows update włącz raz na tydzień,pobierz i znowu wyłącz jeżeli całkiem nie chcesz rezygnować

Ty ostatecznie decydujesz co wyłączyć.

Uruchom Autoruns przejdź do zakładki Logon i odhacz

 

 

RtHDVCpl    Menedżer Realtek HD Audio    Realtek Semiconductor    c:\program files\realtek\audio\hda\ravcpl64.exe    2009-09-01 11:29    
GrooveMonitor    GrooveMonitor Utility    Microsoft Corporation    c:\program files (x86)\microsoft office\office12\groovemonitor.exe    2009-02-26 13:53
DAEMON Tools Lite    DAEMON Tools Lite    DT Soft Ltd    e:\programy\daemon tools lite\dtlite.exe    2012-04-17 16:19
Gadu-Gadu    Gadu-Gadu - program główny    Gadu-Gadu S.A.    e:\programy\gadu-gadu7\gg.exe    2008-03-20 10:29
FlashPlayerUpdate    Adobe® Flash® Player Installer/Uninstaller 16.0 r0    Adobe Systems Incorporated    c:\windows\syswow64\macromed\flash\flashutil32_16_0_0_305_plugin.exe    2015-02-02 23:05
Adobe Gamma Loader.lnk    Adobe Gamma Loader    Adobe Systems, Inc.    c:\program files (x86)\common files\adobe\calibration\adobe gamma loader.exe    1999-11-04 23:06

 

Przejdź do zakładki Scheduled Tasks i usuń

 

\Game_Booster_AutoUpdate            File not found: E:\Programy\Game Booster 3\AutoUpdate.exe        
\{E4F81136-AD6D-4A6C-BEC4-A4B739D406B9}            File not found: E:\Programy\DC++\DCPlusPlus.exe        

 

odhacz

 

\GoogleUpdateTaskUserS-1-5-21-2217063651-4040103803-998868478-1000Core    Google Installer    Google Inc.    c:\users\przemczan\appdata\local\google\update\googleupdate.exe    2012-02-16 03:43
\GoogleUpdateTaskUserS-1-5-21-2217063651-4040103803-998868478-1000UA    Google Installer    Google Inc.    c:\users\przemczan\appdata\local\google\update\googleupdate.exe    2012-02-16 03:43
\Microsoft\Windows Defender\MP Scheduled Scan    Microsoft Malware Protection Command Line Utility    Microsoft Corporation    c:\program files\windows defender\mpcmdrun.exe    2009-07-14 00:53    

 

Zobacz jak działa system. Jeśli coś będzie nie tak zaznacz ponownie daną pozycje.

Dziękuję wszystkim za pomoc, na tym forum jeszcze nigdy się nie zawiodłem :slight_smile: