Problem z procesem svchost - bardzo powolna praca systemu

(PrzemczaN) #1

Od jakiegoś czasu mam problem z bardzo powolną pracą systemu po włączeniu komputera. Wszystko chodzi dramatycznie wolno. Menager zadań podpowiada mi, że proces svchost.exe (netsvcs) jest za to odpowiedzialny. Pożera bardzo dużo ramu i absorbuje pracę procesora. Czytałem, że tego nie powinno się od tak wyłączać, bo to jest odpowiedzialne za różne ważne rzeczy. Po jakimś czasie (10-15 min) problem znika, ale jest to mocna dokuczliwe. Ktoś potrafi pomóc?

(kamilooo_34) #2

Jaki masz system operacyjny ?

Proces ten odpowiada za aktualizacje automatyczne i ciągłe wyszukiwanie ich i przy tym spowalnianie pracy systemu. Nic sie nie stanie jeśli go wyłączysz .

Jak masz windows 7 to wejdz w windows update-> zmien ustawienia po lewej stronie-> aktualizacje wazne-nigdy nie sprawdzaj.

Potem okienko windows +R wpisz msconfig przejdż w zakładkę usługi i wyszukaj i wyłącz windows update(odznacz),

Jeśli windows XP no to okienko windows + pause break-> aktualizacje i wyłącz.

Drugi krok tak samo jak w Windows 7 tylko tam wyłaczasz aktualizacje automatyczne a nie windows update.

Po wszystkim uruchom ponownie komputer.

(PrzemczaN) #3

Mam Windows 7.

Ale ja generalnie nie chciałbym zatrzymywać aktualizacji. Niech się ściąga tak jak do tej pory. Zauważyłem taki problem od kilku dni, a system stoi już ładnych parę lat… Nie ma innego wyjścia?

(kamilooo_34) #4

Ale do tej pory nie wyszukiwał aktualizacji, albo miał instalowane na bieżąco . Wyłącz to co napisałem i zobaczysz co się będzie działo, jak coś to będziesz mógł włączyć ponownie .

(Spandau) #5

Pobierz proces explorer http://www.dobreprogramy.pl/Process-Exp … 12562.html i podejrzyj co (jaki program) kryje się pod procesem svchost.exe, który zużywa najwięcej pamięci

Temat przenoszę do działu Windows7

(PrzemczaN) #6

Najpierw zrobiłem tak jak napisał kolega kamilooo_34. Pomogło, proces od razu zniknął, komputer chodził jak trzeba. Teraz przed uruchomieniem tego programu włączyłem jednak te aktualizacje. I problem od razu się pojawił (więc pewnie o to chodzi). Dla pewności wrzucam screena z tym co mi się wyświetliło po najechaniu kursorem na te proces, który pożera tyle zasobów, bo tam jest sporo rzeczy które mi nic nie mówią…

(Spandau) #7

Tak jak pisze kolega wyżej windows update oraz google update do wyłączenia. WU włączysz raz na jakiś czas.Możesz podać raport Autoruns http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr … 13208.htmlPo zakończony skanie zapisz raport spakuj plik i wrzuć na jakiś hosting. Link do niego podajesz tutaj.

(PrzemczaN) #8

Wyłączyłem obie aktualizacje. Jeśli w tym raporcie wyjdzie coś jeszcze zbędnego to proszę o informację. Dziękuję za pomoc.

http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=26512908825837158392

(IPSEN) #9

Windows update włącz raz na tydzień,pobierz i znowu wyłącz jeżeli całkiem nie chcesz rezygnować

(Spandau) #10

Ty ostatecznie decydujesz co wyłączyć.

Uruchom Autoruns przejdź do zakładki Logon i odhacz

RtHDVCpl    Menedżer Realtek HD Audio    Realtek Semiconductor    c:\program files\realtek\audio\hda\ravcpl64.exe    2009-09-01 11:29    
GrooveMonitor    GrooveMonitor Utility    Microsoft Corporation    c:\program files (x86)\microsoft office\office12\groovemonitor.exe    2009-02-26 13:53
DAEMON Tools Lite    DAEMON Tools Lite    DT Soft Ltd    e:\programy\daemon tools lite\dtlite.exe    2012-04-17 16:19
Gadu-Gadu    Gadu-Gadu - program główny    Gadu-Gadu S.A.    e:\programy\gadu-gadu7\gg.exe    2008-03-20 10:29
FlashPlayerUpdate    Adobe® Flash® Player Installer/Uninstaller 16.0 r0    Adobe Systems Incorporated    c:\windows\syswow64\macromed\flash\flashutil32_16_0_0_305_plugin.exe    2015-02-02 23:05
Adobe Gamma Loader.lnk    Adobe Gamma Loader    Adobe Systems, Inc.    c:\program files (x86)\common files\adobe\calibration\adobe gamma loader.exe    1999-11-04 23:06

Przejdź do zakładki Scheduled Tasks i usuń

\Game_Booster_AutoUpdate            File not found: E:\Programy\Game Booster 3\AutoUpdate.exe        
\{E4F81136-AD6D-4A6C-BEC4-A4B739D406B9}            File not found: E:\Programy\DC++\DCPlusPlus.exe        

odhacz

\GoogleUpdateTaskUserS-1-5-21-2217063651-4040103803-998868478-1000Core    Google Installer    Google Inc.    c:\users\przemczan\appdata\local\google\update\googleupdate.exe    2012-02-16 03:43
\GoogleUpdateTaskUserS-1-5-21-2217063651-4040103803-998868478-1000UA    Google Installer    Google Inc.    c:\users\przemczan\appdata\local\google\update\googleupdate.exe    2012-02-16 03:43
\Microsoft\Windows Defender\MP Scheduled Scan    Microsoft Malware Protection Command Line Utility    Microsoft Corporation    c:\program files\windows defender\mpcmdrun.exe    2009-07-14 00:53    

Zobacz jak działa system. Jeśli coś będzie nie tak zaznacz ponownie daną pozycje.

(PrzemczaN) #11

Dziękuję wszystkim za pomoc, na tym forum jeszcze nigdy się nie zawiodłem :slight_smile: