Przypadkiem skompresowany plik BOOTMGR - nie startuje Winda

Jak w temacie. Na komputerze wybrano opcję “kompresji partycji” i skompresowany został przypadkowo również plik BOOTMGR. Gdy komputer się teraz włącza, na ekranie rozruchu widać “BOOTMGR is compressed. Press ctrl+alt+del to restart”. I nic się nie da zrobić (poza nic niewnoszącym restartem. Nie mam dostępu do konsoli trybu awaryjnego, jedynie do BIOSa. Czy jest jakiś sposób by uniknąć reinstalki Windowsa?

Windowsa nie musisz instalować bo mozna to naprawić - ja teraz nie pamiętam jak ale pisze o tym żebyś nie podejmował drastycznych kroków.

może da się podpiąć ten dysk twardy do innego kompa i zdekompresować ten plik z poziomu innego systemu oper. ? ew. jakąś dystrybucją linuxa (liveCD) do napraw dotrzesz do tego pliku

A - przypomiało mi się jak ja sobie z tym poradziłem. Zmieniłem tylko atrybuty pliku (atrybut że jest to plik skompresowany czy tez nie - oczywiście wybrałem NIE). Możesz odpalić z płytki z Windowsem wiersz poleceń czy konsolę odzyskiwania (nie pamietam nazwy) i tam mozna to zrobic. I bedzie OK. Ja miałem taki problem i mi pomogło.

"ew. jakąś dystrybucją linuxa (liveCD) "

chyba zacznijmy od tego :slight_smile: zasssij z netu np. damnsmalllinux i wtedy odkompresujesz

Vista czy xp?

Wkładasz płytkę z systemem i startujesz z niej kompa. Później do konsoli odzyskiwania (w xp R na pierwszym ekranie a w viście “napraw komputer”, dalej i “wiersz polecenia”.

Jeśli xp to wklepujesz po kolei:

a jeśli vista to:

I restartujesz kompa…

http://www.cybertechhelp.com/forums/sho … p?t=151686

Sorki, ze nie napisałem, oczywiście podpiąłem do drugiego kompa i zdekompresowałem…

Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Dla tych co nie posiadają płyty instalacyjnej z VISTĄ, a jedynie system operacyjny na dysku twardym i nie otrzymali płyty instalacyjnej,czy też recovery, polecam skorzystać, z możliwości pobrania i nagrania sobie płyty WINDOWS VISTA RECOVERY DISC, dostępna jest tutaj: http://neosmart.net/blog/2008/windows-vista-recovery-disc-download/.

Pzdr.