Przypadkiem skompresowany plik BOOTMGR - nie startuje Winda


(kremuwa) #1

Jak w temacie. Na komputerze wybrano opcję "kompresji partycji" i skompresowany został przypadkowo również plik BOOTMGR. Gdy komputer się teraz włącza, na ekranie rozruchu widać "BOOTMGR is compressed. Press ctrl+alt+del to restart". I nic się nie da zrobić (poza nic niewnoszącym restartem. Nie mam dostępu do konsoli trybu awaryjnego, jedynie do BIOSa. Czy jest jakiś sposób by uniknąć reinstalki Windowsa?


(Miszkurka2000) #2

Windowsa nie musisz instalować bo mozna to naprawić - ja teraz nie pamiętam jak ale pisze o tym żebyś nie podejmował drastycznych kroków.


(Onlinemaster) #3

może da się podpiąć ten dysk twardy do innego kompa i zdekompresować ten plik z poziomu innego systemu oper. ? ew. jakąś dystrybucją linuxa (liveCD) do napraw dotrzesz do tego pliku


(Miszkurka2000) #4

A - przypomiało mi się jak ja sobie z tym poradziłem. Zmieniłem tylko atrybuty pliku (atrybut że jest to plik skompresowany czy tez nie - oczywiście wybrałem NIE). Możesz odpalić z płytki z Windowsem wiersz poleceń czy konsolę odzyskiwania (nie pamietam nazwy) i tam mozna to zrobic. I bedzie OK. Ja miałem taki problem i mi pomogło.


(Krzkaczor) #5

"ew. jakąś dystrybucją linuxa (liveCD) "

chyba zacznijmy od tego :slight_smile: zasssij z netu np. damnsmalllinux i wtedy odkompresujesz


(Kamil321) #6

Vista czy xp?

Wkładasz płytkę z systemem i startujesz z niej kompa. Później do konsoli odzyskiwania (w xp R na pierwszym ekranie a w viście "napraw komputer", dalej i "wiersz polecenia".

Jeśli xp to wklepujesz po kolei:

a jeśli vista to:

I restartujesz kompa...


(Kolmar) #7

http://www.cybertechhelp.com/forums/sho ... p?t=151686


(kremuwa) #8

Sorki, ze nie napisałem, oczywiście podpiąłem do drugiego kompa i zdekompresowałem...


(Nojo) #9

Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Dla tych co nie posiadają płyty instalacyjnej z VISTĄ, a jedynie system operacyjny na dysku twardym i nie otrzymali płyty instalacyjnej,czy też recovery, polecam skorzystać, z możliwości pobrania i nagrania sobie płyty WINDOWS VISTA RECOVERY DISC, dostępna jest tutaj: http://neosmart.net/blog/2008/windows-vista-recovery-disc-download/.

Pzdr.