Realtek High Definition Audio Codecs R2.53 BRAK EQUALIZERA

Witam Posiadam system Vista , kartę dźwiękową Realtek High Definition Audio , pobrałem ze strony producenta sterowniki R2.53(dzisiaj). po zainstalowaniu zauważyłem brak equalizera który wcześniej się objawiał na pasku narzędzi symbolem brązowego głośniczka . Wie ktoś jak takowy equalizer uruchomić czy też skąd wziąć jakiś inny o ile takie coś jest możliwe ?? Mam głośniki 5.1 creative i bardzo ubolewam nad tym że działa mi tylko w stereo -.-

To nie equalizer tylko ustawienie karty do pracy w trybie 5.1. Zazwyczaj muzyka zakodowana jest w stereo, natomiast karta dźwiękowa miksuje to do formatu 5.1.

Jeśli wcześniej było to i teraz musi być, przejrzyj opcje.

Na panelu głównym programu wejdż w ikonkę “i” i tam masz ustawienie pokazywania ikony na pasku zadań. A aplikacje otworzysz z panelu sterowania.

jakie opcje ?? napisałem wcześniej był głośniczek brązowy taki i tam to było było to do ustawienie 5.1 jak i ustawienie innych opcji takich jak odległość głośników od słuchacza i jakieś tryby rock/pop… jeszcze coś takiego jak kanał/łazienka/pokój dzienny/ wytłumione pomieszczenie …

Dodane 31.10.2010 (N) 17:45

jaka ikonke “i” o co biega ?? bo albo jestem ułomny albo ślepy albo źle tłumaczysz

Nie wiem jak Ci to prościej napisać. “Głośniczka” na pasku zadań nie będziesz miał, póki nie karzesz żeby się tam wyświetlał, a to robisz po kliknieciu na ikonkę “i” na stronie głównej programu. Jest tam też wybór języka i informacje o rodzaju przcy karty. “i” oznacza informacje.

Dobrze to zrozumiałem … tylko powiedz mi na stronie jakiego programu ?? bo rozumiem że musze uruchomic program x wcisnac tam “i” moze konkretniej napisz to tak

Panel sterowania-Realtek High Definition Audio-ikonka"i"- pokaż na pasku zadań.

Proszę masz cały mój panel sterowania i wszystko co się w nim znajduje nie ma czegoś takiego … http://img707.imageshack.us/img707/742/17920235.jpg

Masz może jakieś inne propozycje ?? Bo widzę chyba jesteś jedyną kompetentną osobą …

To chyba nie jest cały panel sterowania. Brakuje paru elementów. Powinno być “Realtek konfiguracja audio” lub podobne z nazwa realtek /piszę z XP-ka więc nie pamietam dokładnie co do litery jak ma być/. Jeżeli nie ma czegoś takiego, to chyba się źle zainstalowały sterowniki karty dźwiękowej. Usuń, przeczyść CCleanerem i zainstaluj ponownie.

ok już mam troszkę inaczej niż napisałeś ale4 doszedłem metodą prób i błędów :smiley: napisze może się komuś przyda ;p

  1. Mój komputer -> właściwości systemu ->menadżer urządzeń -> kontrolery dźwięku, video i gier -> Realtek High Definition Audio (klik prawym) ->odinstaluj.

  2. Instalujemy sterowniki -> uruchom ponownie komputer -> panel sterowania -> Menadżer Realtek HD Audio ( tak oto wygląda ikonka na viscie która przybyła po właściwym zainstalowaniu sterów http://img401.imageshack.us/img401/4156/realk.jpg ) -> i ot cała filozofia po kliknięciu ikonki brązowy głośniczek sam pojawia się na pasku .

ebok-1961 za naprowadzenie mnie na dobrą drogę w poszukiwaniu usterki . co prawda ccleaner nie potrzebny się okazał ale ważne ze problem rozwiązany . Pozdrawiam.

Przypuszczam już w czym był problem i dlaczego nie miałeś tej opcji w Panelu sterowania. Instalacja nowych sterowników przebiega w dwóch etapach /o tym informuje program na początku instalacji/. Pierwszy etap to odinstalowanie poprzedniej wersji. Po ponownym uruchomieniu komputera, system sam instaluje standardowe sterowniki systemowe /i te właśnie odinstalowalęś przez Manadżera urządzeń/. Drugi etap to zainstalowanie nowych sterowników i wtedy pojawia się ikona w Panelu Sterowania jako Menadżer Realtek HD Audio. Przeczyszczenie systemu CCleanerem nigdy nie zawadzi, a często pomaga po każdej deinstalacji. Pozdrawiam.

No ten program nie pokazał mi nic bym odinstalował poprzednią wersje sterowników a sam o tym zupełnie zapomniałem :)… pozdrawiam