Realtek High Definition Audio Codecs R2.53 BRAK EQUALIZERA

(daniellbn) #1

Witam Posiadam system Vista , kartę dźwiękową Realtek High Definition Audio , pobrałem ze strony producenta sterowniki R2.53(dzisiaj). po zainstalowaniu zauważyłem brak equalizera który wcześniej się objawiał na pasku narzędzi symbolem brązowego głośniczka . Wie ktoś jak takowy equalizer uruchomić czy też skąd wziąć jakiś inny o ile takie coś jest możliwe ?? Mam głośniki 5.1 creative i bardzo ubolewam nad tym że działa mi tylko w stereo -.-

(system) #2

To nie equalizer tylko ustawienie karty do pracy w trybie 5.1. Zazwyczaj muzyka zakodowana jest w stereo, natomiast karta dźwiękowa miksuje to do formatu 5.1.

Jeśli wcześniej było to i teraz musi być, przejrzyj opcje.

(B Pazdan1) #3

Na panelu głównym programu wejdż w ikonkę "i" i tam masz ustawienie pokazywania ikony na pasku zadań. A aplikacje otworzysz z panelu sterowania.

(daniellbn) #4

jakie opcje ?? napisałem wcześniej był głośniczek brązowy taki i tam to było było to do ustawienie 5.1 jak i ustawienie innych opcji takich jak odległość głośników od słuchacza i jakieś tryby rock/pop... jeszcze coś takiego jak kanał/łazienka/pokój dzienny/ wytłumione pomieszczenie ...

-- Dodane 31.10.2010 (N) 17:45 --

jaka ikonke "i" o co biega ?? bo albo jestem ułomny albo ślepy albo źle tłumaczysz

(B Pazdan1) #5

Nie wiem jak Ci to prościej napisać. "Głośniczka" na pasku zadań nie będziesz miał, póki nie karzesz żeby się tam wyświetlał, a to robisz po kliknieciu na ikonkę "i" na stronie głównej programu. Jest tam też wybór języka i informacje o rodzaju przcy karty. "i" oznacza informacje.

(daniellbn) #6

Dobrze to zrozumiałem ... tylko powiedz mi na stronie jakiego programu ?? bo rozumiem że musze uruchomic program x wcisnac tam "i" moze konkretniej napisz to tak

1.

2.

3.

...

(B Pazdan1) #7

Panel sterowania-Realtek High Definition Audio-ikonka"i"- pokaż na pasku zadań.

(daniellbn) #8

Proszę masz cały mój panel sterowania i wszystko co się w nim znajduje nie ma czegoś takiego ... http://img707.imageshack.us/img707/742/17920235.jpg

Masz może jakieś inne propozycje ?? Bo widzę chyba jesteś jedyną kompetentną osobą ...

(B Pazdan1) #9

To chyba nie jest cały panel sterowania. Brakuje paru elementów. Powinno być "Realtek konfiguracja audio" lub podobne z nazwa realtek /piszę z XP-ka więc nie pamietam dokładnie co do litery jak ma być/. Jeżeli nie ma czegoś takiego, to chyba się źle zainstalowały sterowniki karty dźwiękowej. Usuń, przeczyść CCleanerem i zainstaluj ponownie.

(daniellbn) #10

ok już mam troszkę inaczej niż napisałeś ale4 doszedłem metodą prób i błędów :smiley: napisze może się komuś przyda ;p

1. Mój komputer -> właściwości systemu ->menadżer urządzeń -> kontrolery dźwięku, video i gier -> Realtek High Definition Audio (klik prawym) ->odinstaluj.

2. Instalujemy sterowniki -> uruchom ponownie komputer -> panel sterowania -> Menadżer Realtek HD Audio ( tak oto wygląda ikonka na viscie która przybyła po właściwym zainstalowaniu sterów http://img401.imageshack.us/img401/4156/realk.jpg) -> i ot cała filozofia po kliknięciu ikonki brązowy głośniczek sam pojawia się na pasku .

ebok-1961 za naprowadzenie mnie na dobrą drogę w poszukiwaniu usterki . co prawda ccleaner nie potrzebny się okazał ale ważne ze problem rozwiązany . Pozdrawiam.

(B Pazdan1) #11

Przypuszczam już w czym był problem i dlaczego nie miałeś tej opcji w Panelu sterowania. Instalacja nowych sterowników przebiega w dwóch etapach /o tym informuje program na początku instalacji/. Pierwszy etap to odinstalowanie poprzedniej wersji. Po ponownym uruchomieniu komputera, system sam instaluje standardowe sterowniki systemowe /i te właśnie odinstalowalęś przez Manadżera urządzeń/. Drugi etap to zainstalowanie nowych sterowników i wtedy pojawia się ikona w Panelu Sterowania jako Menadżer Realtek HD Audio. Przeczyszczenie systemu CCleanerem nigdy nie zawadzi, a często pomaga po każdej deinstalacji. Pozdrawiam.

(daniellbn) #12

No ten program nie pokazał mi nic bym odinstalował poprzednią wersje sterowników a sam o tym zupełnie zapomniałem :)... pozdrawiam