Samsung GT-S5830 - Aktualizacja Andro do 2.3.6

Witam :D.

Jak bym nie próbował aktualizować Androida i tak się nie da(Samsung GT-S5830).

 

  1. Instalacja z poziomu Recovery Menu. Gdy wchodzę w Recovery Menu(Menu+Power), wybieram instalację z karty SD(apply update from sdcard), następnie odszukuje ściągnięty system(archiwum zip) i akceptuje instalację(klawiszem Menu) wywala błąd: 

                             – Instal /sdcard …

 E:Short write of /tmp/sideload/package.zip (No space left device)

 Installation aborted.

Mimo, iż używałem wcześniej wyczytanych w internecie opcji w Recovery Menu:  

  • wipe data/factory reset

  • wipe cache partition

Nic to nie daje. Z tego co zrozumiałem jest za mało miejsca na karcie, więc instalacja została przerwana. Nie wiem co to oznacza  “E:Short write of /tmp/sideload/package.zip”, co się znajduje w tej lokacji? Na karcie było 900mb wolnego, więc nie widzę problemu, na wszelki wypadek zwolniłem prawie całe 2gb. Dalej to samo.  

 

  1. Kies. Próba aktualizacji wygląda tak, że telefon próbuje być przez program lecz on tylko cały czas łączy i łączy i łączy…

Więc nic tutaj nie zdziałam :(. 

 

  1. Odin(wyłączam Kiesa z procesów). No i tu oczywiście telefon zostaje wykryty.

Dodaje PDA(Ściągnięty Android z internetu format .md5), zaznaczam Auto Reboot, F.Reset Time  i wywala taki o to błąd:

<ID:0/007> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5…
<OSM> Check MD5… Do not unplug the cable…
<OSM> Please wait…
<OSM> S5830BVKT5_S5830IDEKT1_S5830BVKT5_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully…
<OSM> Leave CS…
<ID:0/007> Odin v.3 engine (ID:7)…
<ID:0/007> File analysis…
<ID:0/007> SetupConnection…
<ID:0/007> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Na górze na portem Wywala Failed

 

 

Dodam, że:

  • Po próbie wejścia w Download Mode(Volume Down+Menu+Power) wyświetla się tylko napis Download… i Nic.

  • Sterowniki od Kiesa się normalnie zainstalowały.

  • Co NAJWAŻNIEJSZE telefon zacina się przy próbie włączenia Androida tzn. po logu Samsung jest czarny podświetlony ekran. Telefon jest mojego brata. Z tego co pamiętam to mówił, że  zainstalował jakąś apke, żeby mogły działać jakiekolwiek gry/apki. Efekt jest taki jak opisany powyżej, czyli nie chce się włączyć Android. 

 

Jestem bez radny. Proszę pomóżcie :).

Nie wiem czy pomoże ale znalazłem w necie coś takiego: http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-wykonac-aktualizacje-samsung-galaxy-ace-do-wersji-2-3-6

Dzięki ale już próbowałem korzystać z tego filmu i nic.

Chwila. Nie zauważyłem, że on ma nową wersję Odina.

Jeszcze po próbuje :).

Nie wiem czy już trafiłeś na te tematy ale może któryś z nich byłby dla Ciebie odpowiedni - http://forum.pclab.pl/topic/902875-Flashowanie-problem-Samsung-Galaxy-Ace-GTS5830/

oraz

http://samsunggalaxy.eu/topic18793.html?forum_uri=problem-z-wlaczeniem-miga-logo-samsung&sid=d34e124723d3d2805209c2280a401d88

(przy tym drugim musisz się najpierw zalogować/zarejestrować na forum).

Sam kiedyś miałem kilka Samsungów także zdaję sobie sprawę, że w niektórych przypadkach ciężko jest trafić z podpowiedzią :stuck_out_tongue:

Dzięki za linki. Coś popróbuje :D. 

 

hmmm… jak dla mnie to brak miejsca w pamięci urządzenia…

Myślałem, że tyczy się karty pamięci, bo miałem tam inst Androida ale faktycznie tyczy się to telefonu.

 

 

Nie wiem po co na takim tele aktualzować oryginalny sift :slight_smile: Na pewno lepiej działać on nie bedzie :slight_smile:

CO najwyżej posiedziałbym na xda i pobawił się w custom rom coś oparte o CM lub nawet na stocku jak cm ci nie pasuje :slight_smile:

Chce za aktualizować nie bez powodu:

Co to CM i Stock?

Dodam też:

CM to CyanogenMod

Fajne :D. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest :). Tylko pytanie czy jak zainstaluje CM to będę miał tam android market/google play. Czy Gry/Aplikacje z Androida będą działać?

O ile dobrze pamiętam to trzeba sobie samemu doinstalować Google Apps… Ale (przeważnie) wszystko jest wyjaśnione (łącznie z linkami do tych aplikacji) w postach/tematach związanych z wersją CM’a do Twojego modelu.

Ale gry/aplikacje .apk będą działać?

 

Pytanie czy uda się zainstalować :(.

Martwi mnie ten komunikat o którym pisałem wcześniej:

CM przez Rocovery Menu się instaluje tak jak opisałem w 1 punkcie?

Jak chodzi o .apk to na spokojnie. W aplikacjach google (o których pisałem, że trzeba doinstalować) jest między innymi sklep play (ale też mapy google i inne usługi tej firmy). Po ich zainstalowaniu, wszystko powinno śmigać.

Co do tego komunikatu - ja niewiele jestem w stanie podpowiedzieć, poza jakimiś linkami na fora związane z tym modelem. Może jakieś forum (czy czyjaś podpowiedź) nakieruje Cię na to o co chodzi.

Co do instalacji CM - ogólnie tak. Stym że trzeba mieć Custom Recovery (jak CWM czy TWRP) - więcej poczytasz np tutaj - http://www.phonearena.com/news/How-to-flash-a-custom-recovery-like-CWM-or-TWRP-on-Android_id53914

Okazało się, że 1 sposób jest do aktualizacji Recovery Menu. Udało się za aktualizować do wersji 5.0.2.6 :smiley:

 

Jak pisałem u góry teraz posiadam CWM 5.0.2.6

Niestety ale w tym poradniku co podałeś trzeba użyć androida, a mi on nie chce się włączyć.

 

Pomożecie znaleźć ROM S4 lub S5 bez wirusów?

W tedy mógłbym mieć np. Androida 4.4.2.

najpewniejszym źródłem jest chyba XDA. Tam znajdziesz pod swój model

Dzięki. Tylko, że się pomyliłem pod czas instalacji i teraz mam bricka :(.

Da się coś zrobić? Telefon nie reaguje nawet na włączanie.

Zanim cokolwiek zrobiłeś trzeba było pytać lub się doinformować na xda czy android polska :slight_smile:

Jedno co może pomóc to wgranie stokowego rom przez download mode. wystarczy wgrać drivery do samsungów pobrać stock rom pobrać odina i instalować przez download mode z regóły głośność w dół home i zasilanie. Ale nie wiem jak dokładnie wyglada to w tym modelu musisz poczytać :slight_smile: Mówie jak jest w 90% samsungów :smiley: W tym pewnie podobnie :slight_smile:

Raczej jedyny warty coś custom rom na ten telefon 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2234221

To co piszesz to ja wiem. Tylko problem jest taki:

 Dokładniej przeczytać:

Nie da się go włączyć. Nic nie reaguje. Nawet nie za wibruje, ekran się nie podświetli. Totalny nic.

Gdyby telefon się chciał włączyć tzn. w ogóle jakkolwiek zareagował to może i bym wgrał oryginalny ROM.

Ale w tej sytuacji gdy telefon nie reaguje nawet na Power to nic nie da się zrobić. 

Proszę o pomoc :(.