SAMSUNG PL100-150 vs. OLYMPUS VG130 który wybrać i kupić?

Witam,jak w temacie :slight_smile:

Myślę który model aparaciku zakupić,bo ceny są w miarę te same co do modeli jednakowe :wink:

Co myślicie o tych modelach aparatów,dobrze bym wybrała że kupiłam bym OLYMPUSA jak SAMSUNGA?

Czy ktoś ma może ten aparat i go odradza lub poleca?

Bardzo proszę o odp…

Samsungi mają problem z obiektywem często awaria polega na tym że nie chce się wysunąć/wsunąć więc wybrałbym Olympusa

decyduję się jednak na Olympus VG130 lub nawet VG120 :razz:

Konstrukcje mocno zbliżone jeśli chodzi o parametry sprzętu.

Za Samsungiem przemawia mniej przeładowana matryca co może zapewniać mniejsze szumy no i dodatkowy wyświetlacz na przednim panelu co może być dużą zaletą dla wielu osób focących typowo wycieczkowo.

Za Olympusem przemawia jaśniejszy obiektyw co za pewne ułatwi wykonywanie nieporuszonych zdjęć w trudniejszych warunkach oświetleniowych. W magiczne stabilizacje cyfrowe nie ma co wierzyć i jeśli jest taka możliwość zalecam wyłączenie takiej opcji w menu - jedynie optyczna stabilizacja zdaje egzamin…

Wybór z tego co przeczytałem padł na Olka - myślę, że słusznie - w przypadku kompaktów liczy się faktycznie dosyć mocno jasne szkiełko i możliwość ustawienia niskiego iso, bo inaczej na zdjęciach będzie sieczka z cyfrowego szumu połączonego z agresywnymi algorytmami odszumiającymi…

Życzę udanych kadrów :slight_smile: