Sporadyczne 'zwisy' i 'przymulanie'

Witam, jestem użytkownikiem Windows 7 oraz nowego komputera już od około 2 tygodni. W tym czasie zdaryły mi się 3 nagłe ‘zwisy’. Za pierwszym razem myślałem, że po prostu sprzęt padł. Nagle wszystko się zawiesiło, na ekranie zaczęły murgać paski i w rytm tego mrugania z głóśników zaczął się wydobywać takie też mruganie. Po restarcie wszysto okej. To samo zdarzyło się jeszcze dwa razy.

Dodatkowo, muszę się wyżalić: spodziewałem się większego kopa… Nie sądziłem, że system na takim kompie może zamulać tak jak XP na starym. Sądziłem, że jak chcę włączyć aplikację to po prostu kliknę i mam. A tutaj zonk. Czeka się prawie tyle co w XP. Przy kilku programach: np. photoshop, word, powerpoint, opera + gg, skype i msn w tle wszystko zaczyna ‘delikatnie’ mulić.

Czy to może być spowodowane małą ilością i kiepskiej jakości ramu? Obecne zużycie to 1.6gb, z tego Opera ‘zjada’ 300mb(wczoraj w pewnych momentach miała > 600mb).

@EDIT

I nie wiem czemu w oknie System wyświetla mi się ‘Producent: Acer’

Komputer:

AMD Phenom II X4 955

GoodRam 2GB

Asus M4A785TD-V EVO

Windows 7 Ult 64bit + aero

Ocena wydajności systemu windows skala 1-7,9:

Może coś pomożecie…

Dołóż 2GB ramu i będzie ok

To jest pewne? Przecież nawet teraz nie zużywa 100%… Prawie cały czas jest 80-90% :slight_smile: A przecież mogło by być i 100.

A te zawieszenia się to też od braku ramu?

Dodane 04.03.2010 (Cz) 22:12

Coś jest jednak nie tak, przed chwilą znowu to miałem. Oto zdjęcie: http://evolucja.vipower.pl/zawis.jpg

Dodane 04.03.2010 (Cz) 23:27

I znowu. Tym razem włączyłem Orthosa na pare minut(testował tylko dwa rdzenie) aby sprawdzić temperatury. Z 35* doszły do 43* i po około 3 minutach restart. Tymrazem nie zawis tylko restart. To już chyba poważniejsza sprawa.

Zasilacz: OCZ ModXStream PRO 500W

A dysk twardy jaki masz?

Zasilacz wystarczy, restart może by spowodowany temperaturą tylko czego? karta grafiki, procesor?

Zobacz tym programem http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom … 11558.html - temperatury i napisz

Twój system jest oryginalny, czy nie? Bo w pirackich wersjach tak właśnie pisze, że producentem komputera jest Acer.

#kkkss

Home edition w ogóle nie wykrywa czujników. Temperatury: płyta 32*, rdzenie 32*. po 5 minutach testów orthosem(tylko 2 rdzenie) temperatura 43* i restart komputera. A więc się nie przegrzewa…

Dysk: Seagate Barracuda ST3500320AS

#Longhorn2009

Dziękuję.

Na pewno nie, system poinformował by Cię o braku pamięci.

Powiem Ci tak, przyczyn twojego problemu może być wiele. Nie ma konkretnego punktu zaczepienia, zwisy zdarzają się w różnych sytuacjach. Pisałeś że komputer masz nowy, jak nowy to pewnie na gwarancji. Rozważył bym oddanie go do serwisu.

Tak, najlepiej oddać. I zostać bez komputera :slight_smile: No ale trudno, jakoś bym to przebolał. Pytanie tylko- co oddać? Muszę chyba wiedzieć co się zepsuło…

Dodane 06.03.2010 (So) 22:31

Koledzy… przed chwilą znowu to samo. Co oddać na gwarancję? Płytę? Procesor? Ram? Zasilacz? :frowning: