Stara kierownica TI Compressor Deluxe HY-812 jak podłączyć do komputera?

Witam. Mam kierownicę TI Compressor Deluxe HY-812 i ma ona takie kable https://zapodaj.net/0da9500f6c8bb.jpg.html Jak mogę podłączyć ją do komputera? Mam płytę główną Asus P5GC-MX/GBL. Ewentualnie co muszę kupić by móc ją podłączyć? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Wygląda to na najzwyklejszy kabel DVI:

 

dvi.jpg

@szyszek2121 Poszukałem informacji o tej kierownicy i dowiedziałem się że to nie jest kabel DVI tylko port RS232 tak zwany Game Port. Ja tego portu w płycie głównej nie mam. Jest jakaś metoda by podłączyć tą kierownicę do komputera?

Powiem szczerze że to dość żadki port w takim razie dziwna sprawa ponieważ jeżeli RM232 to powinien mieć 4 “piny” w każdej z dwóch linijek ustawione każdy nad sobą. Port który tak wygląda to prędzej rzeczywiście Game Port ale on wygląda już inaczej niż 232:

600px-DA-15_DSubminiatures2.svg.png

 

/edit: ale jedno co mnie zastanawia to fakt że masz tylko jeden port… powinieneś mieć jeszcze port do PS2 bo także miałem tą kierę i pamiętał że był taki.

@szyszek2121  Tak to prędzej Gameport. Jest jakaś nadzieja że podłączę kierownicę do komputera?

Zobacz czy nie masz takiego złącza jeszcze w tej kierownicy:

 

ps2_controller_pinout.jpg

@szyszek2121 Tak mam. Ta kierownica ma 3 wejścia. do konsoli PS2 do konsoli Nintendo bodajże 64 ale mogę się mylić i kabel gameport.

W takim razie kupujesz taką przejściówkę i masz z głowy, no chyba że kupno z Amazona to problem:

 

 

@szyszek2121 Wolałbym z jakiejś polskiej strony bo na amazonie nie ma wysyłki za pobraniem

@szyszek2121 Ten kabel jest taki sam co nie? http://allegro.pl/bk659-przejsciowka-usb-na-ps2-na-2-pady-do-pc-i5591277424.html

Tak czy siak znalazłem Ci na Allegro kilka ale myślę że wystarczy Ci ta zwykła za 8zł pojedyńcza:

 

 

@szyszek2121 A to na pewno zadziała? Bo to jest przejściówka z pada ps2 i nie wiem czy komputer wykryje kierownice poprawnie przez tą przejściówkę. Nie trzeba czasem przez Gameport który jest właśnie pod komputery?

No ale sam napisałeś że nie masz portu GamePort. Poza tym czemu miało by nie zadziałać, przejściówka jak przejściówka, po to jest żeby działała.

@szyszek2121 Znalazłem przejściówkę Gameport na usb http://allegro.pl/adapter-usb-gameport-port-gier-joystick-szczecin-i6660076235.html ale jest bardzo droga. Dobra najpierw kupię tą przejściówkę z Ps2 i zobaczę czy zadziała. Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

Odpuść, nic z tym za bardzo nie zrobisz, nie oprogramujesz tego odpowiednio. 

@krystianspoko Dokładnie, nic z nią nie zdziałasz. Nie sprawy, po to jest to forum żeby pomagać.

nie obraź się wygrałeś dzisiaj internet i czytając dalej co piszesz już myślałem że trolujesz ;). Ale sam się uczę i rozumiem, że strzelałeś z tym.

 

@krystianspoko na upartego możesz wsadzić taką kartę dźwiękową jeśli to stacjonarny. To stare łącze wyparte dawno przez USB, miałem joystick na taki port.

 

 

@wesoly82 racja, z tym była wtopa aczkolwiek skąd miałem wiedzieć o jakimś GamePort. Poza tym kupi przejściówkę i będzie się cieszył kierownicą. Kupowanie karty dźwiękowej do podłączenia kiery to jest wygryw internetu.

 

Używka i to niezła to dosłownie grosze np. jak ta a z adapterami to loteria czasem.

No wiadomo, ale niech kolega zrobi co zechce, ja proponuję adapter bo będzie łatwiej i szybciej.

@szyszek2121 @bachus @wesoly82 Tak mam komputer stacjonarny. Poszukałem na strychu i znalazłem mój stary komputer w którym była karta dźwiękowa z portem Gameport. Czy jeśli podłączę ją do mojej płyty głównej to czy będę miał możliwość używania zintegrowanej karty dźwiękowej a tej tylko do podłączenia kierownicy?