Stara kierownica TI Compressor Deluxe HY-812 jak podłączyć do komputera?

(krystianspoko) #1

Witam. Mam kierownicę TI Compressor Deluxe HY-812 i ma ona takie kable https://zapodaj.net/0da9500f6c8bb.jpg.html Jak mogę podłączyć ją do komputera? Mam płytę główną Asus P5GC-MX/GBL. Ewentualnie co muszę kupić by móc ją podłączyć? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

(szyszek2121) #2

Wygląda to na najzwyklejszy kabel DVI:

dvi.jpg

(krystianspoko) #3

@szyszek2121 Poszukałem informacji o tej kierownicy i dowiedziałem się że to nie jest kabel DVI tylko port RS232 tak zwany Game Port. Ja tego portu w płycie głównej nie mam. Jest jakaś metoda by podłączyć tą kierownicę do komputera?

(szyszek2121) #4

Powiem szczerze że to dość żadki port w takim razie dziwna sprawa ponieważ jeżeli RM232 to powinien mieć 4 “piny” w każdej z dwóch linijek ustawione każdy nad sobą. Port który tak wygląda to prędzej rzeczywiście Game Port ale on wygląda już inaczej niż 232:

600px-DA-15_DSubminiatures2.svg.png

/edit: ale jedno co mnie zastanawia to fakt że masz tylko jeden port… powinieneś mieć jeszcze port do PS2 bo także miałem tą kierę i pamiętał że był taki.

(krystianspoko) #5

@szyszek2121  Tak to prędzej Gameport. Jest jakaś nadzieja że podłączę kierownicę do komputera?

(szyszek2121) #6

Zobacz czy nie masz takiego złącza jeszcze w tej kierownicy:

ps2_controller_pinout.jpg

(krystianspoko) #7

@szyszek2121 Tak mam. Ta kierownica ma 3 wejścia. do konsoli PS2 do konsoli Nintendo bodajże 64 ale mogę się mylić i kabel gameport.

(szyszek2121) #8

W takim razie kupujesz taką przejściówkę i masz z głowy, no chyba że kupno z Amazona to problem:

(krystianspoko) #9

@szyszek2121 Wolałbym z jakiejś polskiej strony bo na amazonie nie ma wysyłki za pobraniem

@szyszek2121 Ten kabel jest taki sam co nie? http://allegro.pl/bk659-przejsciowka-usb-na-ps2-na-2-pady-do-pc-i5591277424.html

(szyszek2121) #10

Tak czy siak znalazłem Ci na Allegro kilka ale myślę że wystarczy Ci ta zwykła za 8zł pojedyńcza:

(krystianspoko) #11

@szyszek2121 A to na pewno zadziała? Bo to jest przejściówka z pada ps2 i nie wiem czy komputer wykryje kierownice poprawnie przez tą przejściówkę. Nie trzeba czasem przez Gameport który jest właśnie pod komputery?

(szyszek2121) #12

No ale sam napisałeś że nie masz portu GamePort. Poza tym czemu miało by nie zadziałać, przejściówka jak przejściówka, po to jest żeby działała.

(krystianspoko) #13

@szyszek2121 Znalazłem przejściówkę Gameport na usb http://allegro.pl/adapter-usb-gameport-port-gier-joystick-szczecin-i6660076235.html ale jest bardzo droga. Dobra najpierw kupię tą przejściówkę z Ps2 i zobaczę czy zadziała. Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

(bachus) #14

Odpuść, nic z tym za bardzo nie zrobisz, nie oprogramujesz tego odpowiednio. 

(szyszek2121) #15

@krystianspoko Dokładnie, nic z nią nie zdziałasz. Nie sprawy, po to jest to forum żeby pomagać.

(wesoly82) #16

nie obraź się wygrałeś dzisiaj internet i czytając dalej co piszesz już myślałem że trolujesz ;). Ale sam się uczę i rozumiem, że strzelałeś z tym.

@krystianspoko na upartego możesz wsadzić taką kartę dźwiękową jeśli to stacjonarny. To stare łącze wyparte dawno przez USB, miałem joystick na taki port.

(szyszek2121) #17

@wesoly82 racja, z tym była wtopa aczkolwiek skąd miałem wiedzieć o jakimś GamePort. Poza tym kupi przejściówkę i będzie się cieszył kierownicą. Kupowanie karty dźwiękowej do podłączenia kiery to jest wygryw internetu.

(wesoly82) #18

Używka i to niezła to dosłownie grosze np. jak ta a z adapterami to loteria czasem.

(szyszek2121) #19

No wiadomo, ale niech kolega zrobi co zechce, ja proponuję adapter bo będzie łatwiej i szybciej.

(krystianspoko) #20

@szyszek2121 @bachus @wesoly82 Tak mam komputer stacjonarny. Poszukałem na strychu i znalazłem mój stary komputer w którym była karta dźwiękowa z portem Gameport. Czy jeśli podłączę ją do mojej płyty głównej to czy będę miał możliwość używania zintegrowanej karty dźwiękowej a tej tylko do podłączenia kierownicy?