Switch czy router do internetu z kablówki

Cześć,

Wprowadziłem się do mieszkania w Pruszkowie gdzie jest internet z kablówki, jest niby jakiś router/modem ale ma tylko jedne wyjście RJ45 a potrzebuję podłączyć przynajmniej dwa komputery po kablu.

Dlatego też mam do Was pytanie, co mam kupić abym mógł podłączyć komputery. Wi-Fi nie jest mi potrzebne ale jakby było to się nie obrażę :wink: Podsyłajcie modele/linki do sprzętu, który warto kupić w mojej sytuacji.

Hej,

Jeśli posiadane urządzenie jest routerem, to spokojnie wystarczy switch. Jeśli zaś jedynie modemem, potrzebny będzie router. I ten drugi scenariusz jest bardziej prawdopodobny.

:arrow: Co dokładnie pisze na tym urządzeniu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hmm… dokładnie nie pamiętam ale jest tam wejście na kabel antenowy(?), jedno wyjście Ethernet i dwa gniazda telefoniczne, kabel Ethernet idzie bezpośrednio do kompa. Jest to sprzęt Cisco ale modelu nie pamiętam, tył ma taki jak ten tutaj i przód.

Chciałbym kupić porządny sprzęt żeby nie było z nim problemów i starczył na wiele lat - liczę się z tym, że cena będzie dość wysoka.

Hej,

Czyli najprawdopodobniej jest to zwykły modem. By podłączyć więcej niż jeden komputer do sieci, potrzebny będzie router DLS do kablówki. Co do wyboru to polecę TP-Linki, bo sam z takiego korzystam; dokładnie z takiego modelu - TL-WR740N. Więcej propozycji znajdziesz w wątku wybor-routera-kablowego-kablowki-osiedlowki-upc-itp-t420294.html.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jest to modem kablowy, musisz dokupić router żeby podłączyć więcej urządzeń. Mam kablówkę i używam tego routera TL-WR740N

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr740n-ap- … 15254.html

Dzięki za pomoc, dalszą część poszukiwań przenoszę do odpowiedniego tematu - ten można zamknąć.

Posiadasz modem kablowy Cisco EPC3212, więc potrzebny Ci jest router.