Switch czy router do internetu z kablówki


(misza_88) #1

Cześć,

Wprowadziłem się do mieszkania w Pruszkowie gdzie jest internet z kablówki, jest niby jakiś router/modem ale ma tylko jedne wyjście RJ45 a potrzebuję podłączyć przynajmniej dwa komputery po kablu.

Dlatego też mam do Was pytanie, co mam kupić abym mógł podłączyć komputery. Wi-Fi nie jest mi potrzebne ale jakby było to się nie obrażę :wink: Podsyłajcie modele/linki do sprzętu, który warto kupić w mojej sytuacji.


(Dimatheus) #2

Hej,

Jeśli posiadane urządzenie jest routerem, to spokojnie wystarczy switch. Jeśli zaś jedynie modemem, potrzebny będzie router. I ten drugi scenariusz jest bardziej prawdopodobny.

:arrow: Co dokładnie pisze na tym urządzeniu?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(misza_88) #3

Hmm... dokładnie nie pamiętam ale jest tam wejście na kabel antenowy(?), jedno wyjście Ethernet i dwa gniazda telefoniczne, kabel Ethernet idzie bezpośrednio do kompa. Jest to sprzęt Cisco ale modelu nie pamiętam, tył ma taki jak ten tutaj i przód.

Chciałbym kupić porządny sprzęt żeby nie było z nim problemów i starczył na wiele lat - liczę się z tym, że cena będzie dość wysoka.


(Dimatheus) #4

Hej,

Czyli najprawdopodobniej jest to zwykły modem. By podłączyć więcej niż jeden komputer do sieci, potrzebny będzie router DLS do kablówki. Co do wyboru to polecę TP-Linki, bo sam z takiego korzystam; dokładnie z takiego modelu - TL-WR740N. Więcej propozycji znajdziesz w wątku wybor-routera-kablowego-kablowki-osiedlowki-upc-itp-t420294.html.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(MrAsusrp6) #5

Jest to modem kablowy, musisz dokupić router żeby podłączyć więcej urządzeń. Mam kablówkę i używam tego routera TL-WR740N

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr740n-ap- ... 15254.html


(misza_88) #6

Dzięki za pomoc, dalszą część poszukiwań przenoszę do odpowiedniego tematu - ten można zamknąć.


(roobal) #7

Posiadasz modem kablowy Cisco EPC3212, więc potrzebny Ci jest router.