System Windows 7 HP się zawiesza

Witam.

Regularnie każdego dnia po pierwszym uruchomieniu systemu, w czasie od 10min do 30min następuje zawieszenie W7. Skutkuje tylko “gwałt” małym guziczkiem. Później system działa już bez problemów. Zerknąłem do narzędzi administracyjnych i zdarzenie to jest tak opisane:

344ec2896607831am.jpg

28e2d35be6143fd1m.jpg

59b241378cc69d82m.jpg

niestety niewiele mi to mówi.

Zobacz ile programów masz uruchomionych w autostarcie? Problem może dotyczyć pamięci,jeśli jest zbyt mało lub jest uszkodzona.

To zdarzenie ze zrzutów to restart systemu “tym guziczkiem” więc nie opisują problemu.

Wstaw sobie na pulpit gadżet monitorujący użycie CPU i RAM, może faktycznie to wina braku pamięci, może to też być brak miejsca na partycji systemowej lub błędy w systemie plików na tej lub innej partycji.

Sprawdź wszystkie partycje w poszukiwaniu błędów i zobacz ile jest miejsca na partycji systemowej.

Sprawdziłem dyski pod kątem błędów systemu plików programem CheckDiskGui for Win 7 i nie pojawiły się żadne błędy na żadnej partycji. Partycja systemowa to 97,6 GB a wolnego 24,4 GB. Polecacie jakieś konkretne programy do monitoringu RAM i CPU ? W autostarcie są tylko 4 programy.

Użyj na razie gadżetu na pulpit zamiast kombinować z następnym dodatkowym programem bo to właśnie jakiś program lub sterownik może powodować te zawieszenia, chociaż, może to też być brak styku na jakimś podzespole komputera.

Witam.

Gadżet monitoruje, niby wszystko jest tam ok. Uruchomiłem o 07:55 komputer.

Uruchomiony tylko FF, przeglądam wiadomości. 08:20 system nie odpowiada.

Radzę ci sprawdzić wszystkie podzespoły czy siedzą dobrze w gniazdach, mogło się coś poluzować, nic innego mi nie przychodzi do głowy, może nawala zasilacz?

Jakby co to ewentualnie możesz zainstalować system od nowa i sprawdzić czy się tak dzieje na czystym windows, sprawdzić zanim zaczniesz instalować jakieś programy i sterowniki. Zrób sobie przed tym kopię systemu bo może to nie w nim tkwi problem, jakby co to go przywrócisz.

P.S. Przypomniałem sobie, że kiedyś, dawno, dawno temu, na stacjonarnym kompie miałem podobne zwiechy, głównie przy Firefoxie, w końcu się okazało, że winowajcą jest podkręcona nieco magistrala PCI-express, po przestawieniu na oryginalne taktowanie wszystko wróciło do normy.

Podzespoły sprawdzone, siedzą solidnie na swoich miejscach (przy okazji odkurzone). Zasilacz był wymieniany właśnie pod kątem tych zwiech. Zauważyłem, że procesor ma dziwnie wysoką aktywność. Używam w tym momencie tylko FF; działa antywirus a procesor na dwóch rdzeniach skacze do 40 %. Przyglądam się procesom i tak :

WmiPrvSE.exe - do 5%

taskmgr.exe - do 5%

sidebar.exe - do 10%

oraz kilka pomniejszych, ogólnie jest tam teraz aż 55 procesów. Czy to aby nie za dużo ?

Podkręcanie, overlocking itp. to dla mnie czarna magia, raczej nie spodziewałbym się tego na tym kompie.

Normalka w zasadzie, menadżer zadań, gadżety pulpitu i ten WmiPrvSE.exe też komponent systemu, użycie procka w normie jak dodać do tego FF.

A nie masz ty czasami zainstalowanych dwóch anti-virusów? Zdarzały się już takie asy na forum.

Używam avasta innych nie instalowałem, chyba że ktoś z rodziny coś kombinował. Jak mogę sprawdzić taką opcję bo w dodaj usuń programy nie widzę innego programu.

Sprawdź czy problem występuje w czasie czystego rozruchu:

http://support.microsoft.com/kb/929135/pl

Jeśli dobrze zrozumiałem ta opcja pozwala eliminować kolejno procesy i znaleźć ten właściwy, który powoduje ewentualny problem. To chyba trochę będzie trwało zanim dojdę do właściwego, ponieważ problem pojawia się tylko przy pierwszym uruchomieniu. Chyba, że źle zrozumiałem; dlatego prosiłbym o naprowadzenie mnie.

Czysty rozruch pozwala ustalić czy jakieś procesy, usługi działające w tle nie są przyczyną problemu.

Ustaw dokładnie tak jak jest napisane w Krok 1

Jeśli po ponownym uruchomieniu systemu nie będzie poprawy, to nie ma sensu wykonywać kolejnych etapów.