System Windows 7 HP się zawiesza

(Gamrok) #1

Witam.

Regularnie każdego dnia po pierwszym uruchomieniu systemu, w czasie od 10min do 30min następuje zawieszenie W7. Skutkuje tylko "gwałt" małym guziczkiem. Później system działa już bez problemów. Zerknąłem do narzędzi administracyjnych i zdarzenie to jest tak opisane:

344ec2896607831am.jpg

28e2d35be6143fd1m.jpg

59b241378cc69d82m.jpg

niestety niewiele mi to mówi.

(Depedro70) #2

Zobacz ile programów masz uruchomionych w autostarcie? Problem może dotyczyć pamięci,jeśli jest zbyt mało lub jest uszkodzona.

(luger) #3

To zdarzenie ze zrzutów to restart systemu "tym guziczkiem" więc nie opisują problemu.

Wstaw sobie na pulpit gadżet monitorujący użycie CPU i RAM, może faktycznie to wina braku pamięci, może to też być brak miejsca na partycji systemowej lub błędy w systemie plików na tej lub innej partycji.

Sprawdź wszystkie partycje w poszukiwaniu błędów i zobacz ile jest miejsca na partycji systemowej.

(Gamrok) #4

Sprawdziłem dyski pod kątem błędów systemu plików programem CheckDiskGui for Win 7 i nie pojawiły się żadne błędy na żadnej partycji. Partycja systemowa to 97,6 GB a wolnego 24,4 GB. Polecacie jakieś konkretne programy do monitoringu RAM i CPU ? W autostarcie są tylko 4 programy.

(luger) #5

Użyj na razie gadżetu na pulpit zamiast kombinować z następnym dodatkowym programem bo to właśnie jakiś program lub sterownik może powodować te zawieszenia, chociaż, może to też być brak styku na jakimś podzespole komputera.

(Gamrok) #6

Witam.

Gadżet monitoruje, niby wszystko jest tam ok. Uruchomiłem o 07:55 komputer.

Uruchomiony tylko FF, przeglądam wiadomości. 08:20 system nie odpowiada.

(luger) #7

Radzę ci sprawdzić wszystkie podzespoły czy siedzą dobrze w gniazdach, mogło się coś poluzować, nic innego mi nie przychodzi do głowy, może nawala zasilacz?

Jakby co to ewentualnie możesz zainstalować system od nowa i sprawdzić czy się tak dzieje na czystym windows, sprawdzić zanim zaczniesz instalować jakieś programy i sterowniki. Zrób sobie przed tym kopię systemu bo może to nie w nim tkwi problem, jakby co to go przywrócisz.

P.S. Przypomniałem sobie, że kiedyś, dawno, dawno temu, na stacjonarnym kompie miałem podobne zwiechy, głównie przy Firefoxie, w końcu się okazało, że winowajcą jest podkręcona nieco magistrala PCI-express, po przestawieniu na oryginalne taktowanie wszystko wróciło do normy.

(Gamrok) #8

Podzespoły sprawdzone, siedzą solidnie na swoich miejscach (przy okazji odkurzone). Zasilacz był wymieniany właśnie pod kątem tych zwiech. Zauważyłem, że procesor ma dziwnie wysoką aktywność. Używam w tym momencie tylko FF; działa antywirus a procesor na dwóch rdzeniach skacze do 40 %. Przyglądam się procesom i tak :

WmiPrvSE.exe - do 5%

taskmgr.exe - do 5%

sidebar.exe - do 10%

oraz kilka pomniejszych, ogólnie jest tam teraz aż 55 procesów. Czy to aby nie za dużo ?

Podkręcanie, overlocking itp. to dla mnie czarna magia, raczej nie spodziewałbym się tego na tym kompie.

(luger) #9

Normalka w zasadzie, menadżer zadań, gadżety pulpitu i ten WmiPrvSE.exe też komponent systemu, użycie procka w normie jak dodać do tego FF.

A nie masz ty czasami zainstalowanych dwóch anti-virusów? Zdarzały się już takie asy na forum.

(Gamrok) #10

Używam avasta innych nie instalowałem, chyba że ktoś z rodziny coś kombinował. Jak mogę sprawdzić taką opcję bo w dodaj usuń programy nie widzę innego programu.

(Atis) #11

Sprawdź czy problem występuje w czasie czystego rozruchu:

http://support.microsoft.com/kb/929135/pl

(Gamrok) #12

Jeśli dobrze zrozumiałem ta opcja pozwala eliminować kolejno procesy i znaleźć ten właściwy, który powoduje ewentualny problem. To chyba trochę będzie trwało zanim dojdę do właściwego, ponieważ problem pojawia się tylko przy pierwszym uruchomieniu. Chyba, że źle zrozumiałem; dlatego prosiłbym o naprowadzenie mnie.

(Atis) #13

Czysty rozruch pozwala ustalić czy jakieś procesy, usługi działające w tle nie są przyczyną problemu.

Ustaw dokładnie tak jak jest napisane w Krok 1

Jeśli po ponownym uruchomieniu systemu nie będzie poprawy, to nie ma sensu wykonywać kolejnych etapów.