Szybkość ściagania nie rozumiem czasu zużytego na dokonanie

Witam mam łącze 10 Mb/s i poproszę o wyjaśniwenie Program o 167 MB ściagam 6- 10 minut , jego aktualizację 52,7 MB

cztery godziny . Prędkość lącza jest zbliżona, pora dnia też Z czego to wynika.

Podaj co to za program, skąd go ściągasz.

Czy aktualizacje ściąga sam program czy Ty dodatkowo sama to robisz?

Czy aktualizacja jest ściągana z tego samego serwera co główny program?

kalina ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

To, że masz łącze 10 Mb/s oznacza, że w ciągu jednej sekundy możesz ściągnąć 10 Mb (mega bitów ) danych.

1 B ( bajt ) = 8 b ( bitów )

“M” - mega - oznacza wielkość pomnożoną przez milion (tak samo jak “k” - kilo - oznacza wielkość pomnożoną przez tysiąc). Czyli analogicznie 1 MB = 8 Mb, 1 kB = 8 kb itd.

To powinno ci wystarczyć.

Może jeszcze warto dodać, że w komputerach “kilo” czasem nie oznacza tysiąca, a 1024. Tak samo “mega” nie oznacza miliona, a 1024*1024. Prawidłowo przy takim przeliczniku nie powinniśmy mówić o kilobajtach, megabajtach, tylko o kibibajtach, mebibajtach (KiB, MiB), lecz jeszcze nie wszędzie to nazewnictwo jest wprowadzone (bo w ogóle weszło niedawno, a wcześniej każdy liczył tak, jak dla niego było korzystniej).

Kpc21 , A co to ma wspólnego z zadanym pytaniem?

Pytała dlaczego dane o objętości około 3 razy mniejszej ściągają się kilkadziesiąt razy dłużej. Bez informacji o które wcześniej poprosiłem nie ma możliwości odpowiedzieć na pytanie, chyba, że podamy wszelkie (nawet hipotetyczne) odpowiedzi.

  1. KIS 2013 v4190 ze strony Kasperskego.

  2. Automatycznie program, jak mi się wydaje dla mojej wygody.

  3. Aktualizacja z serwerów Kasperskego. Ta ostatnia po reinstalce z serwera 07

Chyba moc obliczeniowa kompa nie ma tu znaczenia.

kalina , to 10 mega to tylko Twoje łącze… powiedzmy, że podjazd do Twojego domu- ewentualnie droga na osiedlu- czyli to za co dostawca odpowiada (on ma Ci zapewnić połączenie kompa z ‘główną drogą’) Ale to nie on musi być najwęższym gardłem na trasie danych. Zależy jeszcze jakie są drogi i ruch na mieście, jak bardzo załadowany jest akurat magazyn z którego mają Ci informacje dowieźć ;] A może autostradę akurat remontowali i polnymi drogami aktualizacje musiały do Ciebie dojechać :slight_smile:

Rozumiem, że szybkość ściagania zależy od serwera wysyłającego i to ich zasługa ,że trzeba tyle czekać na dokonanie aktualizacji.

Albo czegoś między Wami. Usługodawca nie gwarantuje Ci połączenia z każdym serwerem, nie ma swojego kabla do każdego komputera na świecie.

kalina , To są aktualizacje programu i bazy definicji wirusów, nie jest wcale powiedziane, że musi ona iść z pełną szybkością łącza a nawet dobrze, że idzie wolniej bo w tym czasie nie spowalnia normalnej pracy na komputerze. Nie musisz czekać aż to pobieranie się zakończy, komputer możesz wyłączać nie zwracając uwagi na ten proces, po ponownym włączeniu i połączeniu z siecią pobieranie zostanie wznowione samoczynnie.

Własnie to czekanie mnie denerwowalo, bo myślałam ,ze muszę czekać aż aktual;lizacja się skończy. Fakt aktualizacja nie zwalnia kompa.

Witam

Szybkość aktualizacji (6KB/s) np KIS jest właściwa?

Jak masz np. modem 56k, to znakomita.

Sagemcom Fast2704

… a jak inne usługi działają? Pobieranie plików z dobreprogramy.pl, etc.? Darmowe programy AV mają najczęściej bardzo przycięte pasmo do pobierania aktualizacji; przykładem może być nieszczęsny LiveCD z antywirusem od Kaspersky. Program świetny, ale kilka MB potrafi pobierać się pół godziny i dłużej.

Programy z DP ściągają się szybciej.

Nie ma czegoś takiego jak właściwa prędkość, wszystko zależy od przepustowości łącza i obciążenia serwera z którego aktualizacje są pobierane.

Łącze 10 MB.

I co z tego ?? Możesz mieć i 100 Mega, ale czy doczytałeś drugą część mojej odpowiedzi:

??

Oczywiście, ale czy mogę mieć wpływ na obciżenie serwera . Nie, tym bardziej jak mi automatycznie wybiera serwer to tylko ■■■■■■■ czlowieka bierze ,że to tak wolno idzie, a chodzi o serwery Kasperskego. W raportach aktualizacji wygląda ,że w jej trakcie zmienia się serwer to możliwe? Co myślisz o KLUpdates Kasperskiego?