Szybkość ściagania nie rozumiem czasu zużytego na dokonanie

(Kurss1005) #1

Witam mam łącze 10 Mb/s i poproszę o wyjaśniwenie Program o 167 MB ściagam 6- 10 minut , jego aktualizację 52,7 MB

cztery godziny . Prędkość lącza jest zbliżona, pora dnia też Z czego to wynika.

(Cedar) #2

Podaj co to za program, skąd go ściągasz.

Czy aktualizacje ściąga sam program czy Ty dodatkowo sama to robisz?

Czy aktualizacja jest ściągana z tego samego serwera co główny program?

(Agatonster) #3

kalina ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Kpc21) #4

To, że masz łącze 10 Mb/s oznacza, że w ciągu jednej sekundy możesz ściągnąć 10 Mb (mega bitów ) danych.

1 B ( bajt ) = 8 b ( bitów )

“M” - mega - oznacza wielkość pomnożoną przez milion (tak samo jak “k” - kilo - oznacza wielkość pomnożoną przez tysiąc). Czyli analogicznie 1 MB = 8 Mb, 1 kB = 8 kb itd.

To powinno ci wystarczyć.

Może jeszcze warto dodać, że w komputerach “kilo” czasem nie oznacza tysiąca, a 1024. Tak samo “mega” nie oznacza miliona, a 1024*1024. Prawidłowo przy takim przeliczniku nie powinniśmy mówić o kilobajtach, megabajtach, tylko o kibibajtach, mebibajtach (KiB, MiB), lecz jeszcze nie wszędzie to nazewnictwo jest wprowadzone (bo w ogóle weszło niedawno, a wcześniej każdy liczył tak, jak dla niego było korzystniej).

(Cedar) #5

Kpc21 , A co to ma wspólnego z zadanym pytaniem?

Pytała dlaczego dane o objętości około 3 razy mniejszej ściągają się kilkadziesiąt razy dłużej. Bez informacji o które wcześniej poprosiłem nie ma możliwości odpowiedzieć na pytanie, chyba, że podamy wszelkie (nawet hipotetyczne) odpowiedzi.

(Kurss1005) #6
  1. KIS 2013 v4190 ze strony Kasperskego.

2. Automatycznie program, jak mi się wydaje dla mojej wygody.

3. Aktualizacja z serwerów Kasperskego. Ta ostatnia po reinstalce z serwera 07

Chyba moc obliczeniowa kompa nie ma tu znaczenia.

(lith) #7

kalina , to 10 mega to tylko Twoje łącze… powiedzmy, że podjazd do Twojego domu- ewentualnie droga na osiedlu- czyli to za co dostawca odpowiada (on ma Ci zapewnić połączenie kompa z ‘główną drogą’) Ale to nie on musi być najwęższym gardłem na trasie danych. Zależy jeszcze jakie są drogi i ruch na mieście, jak bardzo załadowany jest akurat magazyn z którego mają Ci informacje dowieźć ;] A może autostradę akurat remontowali i polnymi drogami aktualizacje musiały do Ciebie dojechać :slight_smile:

(Kurss1005) #8

Rozumiem, że szybkość ściagania zależy od serwera wysyłającego i to ich zasługa ,że trzeba tyle czekać na dokonanie aktualizacji.

(lith) #9

Albo czegoś między Wami. Usługodawca nie gwarantuje Ci połączenia z każdym serwerem, nie ma swojego kabla do każdego komputera na świecie.

(Cedar) #10

kalina , To są aktualizacje programu i bazy definicji wirusów, nie jest wcale powiedziane, że musi ona iść z pełną szybkością łącza a nawet dobrze, że idzie wolniej bo w tym czasie nie spowalnia normalnej pracy na komputerze. Nie musisz czekać aż to pobieranie się zakończy, komputer możesz wyłączać nie zwracając uwagi na ten proces, po ponownym włączeniu i połączeniu z siecią pobieranie zostanie wznowione samoczynnie.

(Kurss1005) #11

Własnie to czekanie mnie denerwowalo, bo myślałam ,ze muszę czekać aż aktual;lizacja się skończy. Fakt aktualizacja nie zwalnia kompa.

(Kurss1005) #12

Witam

Szybkość aktualizacji (6KB/s) np KIS jest właściwa?

(bachus) #13

Jak masz np. modem 56k, to znakomita.

(Kurss1005) #14

Sagemcom Fast2704

(bachus) #15

… a jak inne usługi działają? Pobieranie plików z dobreprogramy.pl, etc.? Darmowe programy AV mają najczęściej bardzo przycięte pasmo do pobierania aktualizacji; przykładem może być nieszczęsny LiveCD z antywirusem od Kaspersky. Program świetny, ale kilka MB potrafi pobierać się pół godziny i dłużej.

(Kurss1005) #16

Programy z DP ściągają się szybciej.

(fiesta) #17

Nie ma czegoś takiego jak właściwa prędkość, wszystko zależy od przepustowości łącza i obciążenia serwera z którego aktualizacje są pobierane.

(Kurss1005) #18

Łącze 10 MB.

(fiesta) #19

I co z tego ?? Możesz mieć i 100 Mega, ale czy doczytałeś drugą część mojej odpowiedzi:

??

(Kurss1005) #20

Oczywiście, ale czy mogę mieć wpływ na obciżenie serwera . Nie, tym bardziej jak mi automatycznie wybiera serwer to tylko ■■■■■■■ czlowieka bierze ,że to tak wolno idzie, a chodzi o serwery Kasperskego. W raportach aktualizacji wygląda ,że w jej trakcie zmienia się serwer to możliwe? Co myślisz o KLUpdates Kasperskiego?