_restore?!

(Asta Jb) #1

Mam problem. Według mksvir mam wirusa na pliku: C:_RESTORE\TEMP\A0007213

Niestety nie da się go (mksvirem) ani usunąć, ani wyleczyć ani zmienić nazwy…

Wiec postanowilam zainstalowac Pande Titanum i ona wykazala ze mam 4 pliki zakażone i ona je zneutralizowała…a potem ponownie przeskanowalam mksvirem i on znów wykazal ten sam plik zawirusowany…z tym ze sprawdzilam i nigdzie nie moge znalezc na dysku tego pliku _RESTORE :confused: Poprostu go nie ma…jest TEMP ale _RESTORE nie ma…a z kompem cos sie dzieje bo sie wiesza i np. na Internet Exploer to nic nie zrobisz bo co chwile reset trzeba robic tylko Mozilla dziala w miare poprawnie…

Mam Windows Millenium a mksvirem skanowalam na onecie (http://www.onet.bepieczenstwo.pl)

:frowning: :frowning:

(Igorenek) #2

folder _restore jest chyba od przywracania systemu… moze trzeba wylaczyc przywracanie systemu? nie chce ci radzic czegos co moze system popsuc :wink:

(Tomek Zamlynny) #3

plik _restore jest ukryty, Panel sterowania=>> Opcje folderów=>> Widok=>> Pokaz ukryte pliki i foldery

Następnie na dysku C:\restor pojawi sie folder w/w

Pliki _restore służą do przywracania systemu, po usunieciu jakiego kolwiek pliku przywracanie moze juz nie działać dlatego należy wyłączyć przywrcanie systemu a wejsc do folderu _restore i usunać całą zawartość folderu, i gdzie następinie można włączyć przywracanie i wszystko bedzie OKI :smiley:

(JNJN) #4

Najprościej wyłącz przywracanie systemu,restart kompa system wyczyści cały katalog restore i po wirusach i włącz ponownie przywracanie systemu.

Wyczyść również katalogi TEMP.

Pomoc

http://www.gdata.pl/pl/support/avk12_pyt7.html

(Asta Jb) #5

:frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Wszystko by było dobrze gdyby ten _restore chciałby sie usunąć :frowning:

Wyłączyłam przywracanie systemu i próbowałam usunąć ten plik restore ale pisze że plik nie może być usunięty: PLIK _RESTORE NIE MOŻE BYĆ USUNIĘTY;BRAK DOSTĘPU;PLIK ŹRÓDŁOWY MOŻE BYĆ UŻYWANY

Więc co teraz? Co robic?

(JNJN) #6

Masz wyłączyć przywracanie systemu i restart kompa i sam katalog restore zniknie.

Jak nie zabootuj kompa z dyskietki startowej ME i komenda

scandisk c:

po scandisk spacja.

(lazikar) #7

Nie da się.

Ale po wyłączeniu przywracania cała zawartość folderu została usunieta wiec i plik o którym mówisz tez. Przeskanuj go to sie przekonasz.

Samego folderu nie skasujesz.

(Asta Jb) #8

Nio wyłączylam przywracanie systemu i zresetowałam ale dyskietki startowej nie mam (gdzies sie zagubila) a plik _restore nie zniknął :frowning: Moze jakis prostrzy sposób?

Ej a kiedy mam przeskanowac? Jak juz włączę przywracanie systemu czy teraz gdy jest wyłączone?

(JNJN) #9

Więc może być jak pisze Lazikar folder restore nie zniknie tylko wyczyści się jego zawartość, ma być pusty i to wystarczy i tak zostaw i włącz przywracanie systemu…

(Tomek Zamlynny) #10

wyłącz przywracanie systemu, wejdz do Trybu awaryjnego następnie start=>> uruchom=>>

C:\_restore

następnie usuń wszystko :smiley:

(Asta Jb) #11

Ogromne dzieki za pomoc :*