0x0000005c oraz brak minidump

Witam.

Mam problem z laptopem. Za każdym razem gdy go wyłączam (start -> shutdown) po wylogowaniu wyświetla mi się bluescreen o kodzie 0x0000005c.

Problem polega na tym że nie zapisuje mi się plik minidump mimo że mam ustawione by się tworzył w razie BSOD.

Jak w takim przypadku zidentyfikować co powoduje bluescreena?

Z góry dzięki za pomoc.

Wejdź do BIOS i włącz/wyłącz HPET, powinno pomóc.

Mam na myśli: jeżeli jest wyłączony to włącz i na odwrót :wink:

Czasem przyczyną tego BSOD jest źle dociśnięte 24pin PSU lub samo PSU jest uwalone…

Nie ma takiej opcji.

To jest laptop, nie stacjonarka.

Czekam na kolejne propozycje.

  1. Opcje zasilania > Edytuj zaawansowane ustawienia aktywnego planu > rozwiń Wstrzymaj > Zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego - Wyłącz > Zastosuj.

Rozwiń Przyciski zasilania i pokrywa > rozwiń wszystkie opcje i daj zrzut drzewka.

  1. Podgląd zdarzeń > rozwiń Dzienniki systemu > zaznacz kolejno dzienniki > Aplikacja i System - Akcja > Zapisz zdarzenia jako > Zapisz na pulpit.

  2. Wiersz polecenia i wklep :

powercfg -energy

[Enter]

pojawi się raport w C\Win\Sys32\ >energy-raport.html < spakuj i wstaw razem z dziennikami na www.zippyshare.com daj linka.

Tak masz ustawione ? :

Przechwytywanie.PNG

Hibernacje wyłączyłem komendą powercfg -h off

W razie zamknięcia klapy - Nie rób nic

W razie przycisku zasilania - Wyłącz komputer

W razie przycisku uśpienia - Uśpij

http://www39.zippyshare.com/v/26960985/file.html

image_id: 6015

Jeszcze daje zrzut BSOD

image_id: 6014

Chodzi o opcje Uśpienie hybrydowe.

0xC5 :wink:

Wskazuje to na problem ze sterownikiem. Opcje zasilania - OK. W dziennikach brak zapisów samego BSODa, jedynie co widać to Ostrzeżenie na temat karty sieciowej Broadcom NetLink Gigabit Ethernet - proponuję odinstalować tę kartę z poziomu menadżera urządzeń (prawy > odinstaluj) > wylogować się > następnie zalogować się ponownie > Wykonać zamknięcie systemu, jak pójdzie bez BSODa to ponownie uruchom PC > menedżer > Klik na NAZWĘ PC > skanuj w poszukiwaniu sprzętu > system doinstaluje sterownik > Próba zamknięcia systemu.

Przed formatem miałem problem z BSOD gdy chciałem coś skopiować po kablu. Podejrzewałem kartę sieciową ale brakowało mi dowodów. Pokombinuje ze sterownikami od karty sieciowej i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edit ponieważ poprzednie zdanie nie miało sensu.

Edit2: Próbowałem najnowszych sterowników jak i różnych innych wersji które znalazłem na internecie i problem wciąż pozostaje. Próbowałem również wyłączyć kartę sieciową i BSOD ciągle wyskakuje.