0x0000007b po instalacji sterowników karty graficznej

Witam,

orzystam z systemu Windows 7 Professional (wersja z MSDN;AA) na eeePC 1005P

Wczoraj podczas uruchamiania systemu wyświetlił się blue screen z kodem 0x0000007b.

Próbowałem przeinstalować system, ale to nic nie dało - pojawia się ciągle ten sam błąd.

Na stronie Microsoftu jest informacja, jak to usunąć - zrobiłem wszystko zgodnie z nią, ale niestety to nie pomogło, wciąż jest ten sam problem.

Próba zmiana ustawień w biosie związanych z AHCI na IDE nic nie dało, pobranie najnowszego sterownika AHCI przeznaczonego do mojego modelu też nic nie pomogło, ciągle jest ten błąd.

Problem ten pojawia się po instalacji sterowników do karty graficznej - zarówno z ze strony do asusa, jak i poprzez Windows Update. Po przywróceniu systemu do stanu sprzed instalacji wszystko działa OK, tyle, że nie ma sterowników. Więc prawdopodobnie jest to problem z kartą graficzną (Intel)

Co zrobić, aby wszystko działało?

Strona asusa ma prawdopodobnie przestarzałe stery, to samo z win update.

Podaj dokładny model grafiki z programu AIDA64 (dawniej EVEREST)

(sorry za linka na stronę konkurencji ale nie ma tego programu na DP :-()

Hmmm ściągałem sterowniki ze strony producenta, najnowsze i starsze i ciągle jest to samo.

Dzwoniłem na ich infolinie, kazali mi włączyć jakiś program do diagnostyki dysku/pamięci/karty i jeżeli nic nie pomoże to odesłać w ramach gwarancji.

Proponuje zrobić tak:

1.Ściąga sterowniki SATA ze strony

http://pl.asus.com/product.aspx?P_ID=zN … t=download

  1. Następnie rozpakuj plik AHCI-TNM10-V8_9_0_1023 na dysku c:\AHCI-TNM10-V8_9_0_1023

  2. Uruchom Panel sterowania>System i zabezpieczenia>System>Menadżer urządzeń następnie klikasz na swoja nazwę komputera prawym myszki dodaj starszy sprzęt dalej Zainstaluje sprzęt,który wybiorę ręcznie z listy (zaawansowe) z listy wybierz Kontroler IDE ATA/ATAPI (coś w tym stylu) dalej klikasz Z dysku… podajesz lokalizacje tego pobranego pliku AHCI-TNM10-V8_9_0_1023/Driver i plik iaAHCI.inf i kliknij przycisk OK. (Kreator aktualizacji sprzętu należy podać Intel ® ICH7M/MDH SATA AHCI Controller). Kliknij przycisk Dalej, aby zainstalować sterownik, a następnie Zakończ, aby zakończyć instalację.

  3. Uruchamiasz ponownie komputer i trzymaj F2 lub del aby wejść do Biosu

  4. W Biosie zmień trym IDE na AHCI zapisz i wyjdź z BIOSu i po ponownym uruchomieniu systemu Windows, to znaleźć i zainstalować nowy AHCI kontrolera dysku twardego.

Teraz powinno wszystko grać.

http://support.microsoft.com/gp/errormessage/pl wejdź tu i wpisz kod błędu, powinno pomóc :lol:

Problem rozwiązany.

Odesłałem netbooka do serwisu, wymieniono jakąś część i po problemie.