0x000008E,zmiana systemu

Witam, to mój pierwszy post na forum normalnie szukał bym w google ale już nie mam sił.

Witamy na forum :wink:

System instalujesz od nowa, czy nadpisujesz poprzedni? To drugie nie jest najlepszym pomysłem przy tak dużych zmianach w sprzęcie.

?

@KAZDAN63 inny user, inny błąd, inny opis… 

Formatuje partycje i usuwam tworze od nowa

Jeżeli posiadasz sterowniki na płycie dołączonej do karty, to użyj najpierw ich, a nie najnowszych z sieci.

MałyMiękki radzi tak:

Dodatkowo : wyłącz restart przy BSOD i cyknij fotkę jeżeli znowu się wywali. Błąd 8E jest dość pospolity i dopiero szczegóły kierują w stronę przyczyny (kody błędów, driver który się wykrzacza itp)

Znam tylko nazwy tych części ale nie posiadam żadnych płyt do tej płyty głównej to było kupowane od kumpla informatyka na necie do tego są jakieś hmm dziwne osobno każdy sterownik tzn. audio vga lan chipset itp ale bez instalacji tego system odpala o nic nie beczy jest grafa dźwięk zrobię fote jak wywali i jak załozylem adapter do karty to chyba przestało wywalac przy instalacji cs w steamie wróce ze szkoły pobawię się w instalacje jakichś programów gier zobaczmy czy wywali blue screna

Drogi Adamie byłem patrzyłem i lipa :slight_smile: już gadałem z kumplem też coś będzie myślał a tego 

  • Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. zrobić nie moge nie mam tej opcji w biosie ;p

Wyciągnij tą nową kostkę pamięci RAM i sprawdź czy występuje błąd. Wiele opisów w sieci wskazuje błędną współpracę kości pamięci przy tym błędzie. Czasami tak bywa, nawet jak kostki identyczne. Niektóre się nie lubią i już.

nic nie pomaga ;/  wrzuce tu blue screena jak tylko wyskoczy wtedy będziecie mieli szanse na dalsze diagnozy 

Problem chyba rozwiązany zalozylem starą płyte ze starym procesorem z nowymi starociami i ruszył bez blue screenow wedlug klasy informatykow z mojej szkoly procesor mogl byc zle przyklejony itp to pomyslalem co mi szkodzi i pomoglo (y) dzieki za zaangażowanie :smiley: