0x7B, Windows XP, komputer się restartuje

Podczas włączania komputera, pojawia się ekran wyboru opcji - tryb awaryjny, uruchom normalnie itd. po wybraniu każdej opcji komputer restartuje się. Próbowałem uruchomić konsolę odzyskiwania z płyty Windowsa XP, ale po załadowaniu plików z płyty, tuż przed ekranem konsoli pojawia się blue screen. Z czym może być problem, co jeszcze mogę z tym zrobić?

Laptop eMachines e725

insomniacpl , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ostatnio na Asusie miałem tak samo. Okazało się, że padł dysk. Podpiąłem go komputera to nawet sprawdzić nie mogłem programem bo się wieszało. Podmieniłem na inny i wszystko działa jak należy.

Mam nadzieję, że u Ciebie to coś innego i ktoś pomoże Ci to naprawić.

Jak u Ciebie z dyskiem było, to znaczy czy dało się uratować jakieś dane?

Z jednej partycji skopiowałem wszystko bez problemu druga się pokazywała ale nie mogłem na nią wejść. Ani na komputerze do którego podpiąłem dysk (Windows się wieszał jak wchodziłem) ani na Linuksie LiveCD na laptopie (partycja się nie zamontowała). Może byłby jakiś sposób ale zbytnio mi nie zależało więc dałem sobie spokój.

Hej,

Można uruchomić komputer z płyty bootowalnej z systemem Live CD. Może to być dowolną dystrybucja Linuxa albo tryb Mini Windows XP z płyty Hirens’ Boot CD. Po uruchomieniu systemu sprawdzamy stan dysku przy pomocy wbudowanych narzędzi. W przypadku Hirensa można skorzystać z HD Tune. Ewentualnie do odczytu S.M.A.R.Ta dysku można skorzystać program MHDD.

Pozdrawiam,

Dimatheus