1.5 gb ramu na procku Amd Athlon 2400+

Witam. Posiadam procesor Amd Athlon 2400+ (1.7gHz) i na dzień dzisiejszy mam podłączone 2 kości ramu - 256 mb (było od samego początku) + 512mb Kingstona (dokupiona). Chciałbym zwiększyć trochę ram przez dokupienie kości 1gb i wymienienie jej z kościa 256mb. Czy 1.5 gb ramu będzie “sprawnie” i bez problemów działało na tym procesorze?

Pozdrawiam, Bonzerr.

Jeśli RAM będzie kompatybilny z płytą (i nie będzie wersją dla serwerów) to wszystko powinno działać OK.

Najlepiej jakby częstotliwości [MHz] wszystkich kości były identyczne.

Procesor nic nie ma do pamięci, tylko system. Jeżeli masz 32 bitowy windows to możesz mu włożyć 3 GB - o ile płyta główna ma taka możliwość bo może obsługiwać maksymalnie 1GB w slocie, no ale jak piszesz masz na pewno 3 sloty.

Chyba ~2 GHz, ale być może to inny rdzeń.

2GB RAMu chodzi sprawnie na tym procesorze i pewnie wiele więcej - zależy jaka płyta i jaki system operacyjny. Teoretycznie mogło by chodzić nawet 64GB :slight_smile:

Czyli jeśli mam tego kingstona szybkość 200MHZ i dokupię pamięc np 400MHz to będzie dużo gorzej działało niż przy pamięciach o takiej samej szybkości?

Będzie działało identycznie. Prędkość szybszej pamięci zostanie po prostu obniżona do poziomu pamięci wolniejszej. Chociaż mi się zdaje, że masz kostkę 200MHz (efektywnie 400MHz).

Kingston jest PC3200 i pamięc którą chcę kupić też bedzie PC3200 czyli rozumiem że pamięć Kingstona podskoczy do 400 MHz? Czy może ta nowa pamięc się obniży do 200 MHz ( teraz kingston ma 200 MHz, chcę kupić 400 MHz)?

Ustaw w BIOSie pamięc na 400MHz :slight_smile:

Teraz ustawić? Jak druga kostka jest PC2100(133MHz). Czy dopiero jak kupię nową kość?

Jak kostka PC-2100 wyleci.