1 dlugie i 2 krotkie pikniecia/bios

Witam. Dzisiaj sobie siedze na necie a tu nagle… Reset kompa, czarny ekran i glosnik zaczyna pikac (1 dlugi, 2 krotkie).

Wyczytałem, że to może być błąd parzystości ram, lecz mam tylko jedną kość…

Czyli pozostaje grafika. Lecz co jest najdziwniejsze? Po wyłączeniu zasilacza i włączeniu wszystkiego od nowa działa normalnie…

Nic nie podkręcałem, nic nie kombinowałem… Tak po prostu samo z siebie… Więc… Jest jakiś sposób żeby sprawdzić, że to na 100% grafika?

No to jeszcze podam specyfikację kompa:

http://wklej.org/id/119887/

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :stuck_out_tongue:

Ale błąd parzystości RAM nie oznacza że muszą być 2 sloty pamięci zajęte, aby wystąpił taki błąd. Możliwe, że wystąpiło to tylko raz i więcej się nie zdarzy. Sprawdzić kartę graficzną możesz grając w dość wymagającą gierkę. Ale nie sądzę aby to ona była winowajcą.

Tabelki z podstawowymi sygnałami i ich interpretacja:

6c3be2ffeb1234a1.jpg

ae543127af324564.jpg

9514cb5d0e8fa04c.jpg

cab224ccf494e88c.jpg

Czyli jednak karta graficzna? Zaraz sprobuje ja “potorturowac” :stuck_out_tongue:

Dodane 12.07.2009 (N) 14:27

Mieliście rację. Padła grafika. Mam pytanie. Jak przejść w normalnej grafiki na zintegrowana w moim biosie? przepraszam za podwójny post ale pisze z telefonu.

zresetuj bios do domyślnych ustawień poprzez zworkę na płycie głównej lub wyciągając z niej bateryjkę

chociaż czasami zintegrowana karta jest nieaktywna gdy w gnieździe siedzi “zwykła karta” wiec może spróbuj tylko wyciągnąć zepsutą kartę