1 komputer 2 graczy

Witam!
Potrzebuje pomocy z wykonaniem czegoś takiego jak w tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=opX-AsJ5Uy8
Dokładniej podzielić 1 komputer na 2 osobne jednostki z odosobnymi monitorami, klawiaturami, myszkami.
Komputer po podziale nie będzie mocno obciążany (CS 1.6)

CPU : AMD FX-4320 4 rdzenie 4.0GHz podkręcony do 4.6GHz
GPU: AMD Radeon R7 370
OS : Windows 10 64-bit

Z góry dziękuję za pomoc.

Najprostsze rozwiązanie to virtualbox, obraz z VM na drugi monitor, klawiatura i myszka na USB przypisana do VM.

Z tego co wiem VB strasznie obciąża komputer.

Edit: A no i jak z 2 systemami (mam 8GB ramu) czy to da rade?

To nie jest żadna wirtualizacja tylko na Linuksie uruchomionych kilka sesji X-serwera. Tego nie zrobisz na Windowsie, tak jak pokazano na filmie.

Jest do tego soft: http://www.shareacomputer.com/

Wątpie, że to Linux


Czemu nie zrobię jak na filmie? Czego do tego potrzeba?

A coś darmowego?

Myślałem że to nie wirtualizacja i że to Linux bo konsola na górze mnie zmyliła.

Normalną sesję X-serwera dla wielu użytkowników ( nie wirtualizacje czy multi RDP ) na jednym komputerze uruchomisz w Linuksie, na Windowsie normalnie nie.

@kasperro

Czemu nie zrobię jak na filmie? Czego do tego potrzeba?

A dlatego że on buduje serwer do wirtualizacji za 30tyś dolców.

I uruchamia wirtualne komputery tak jak tu:

A z VirtualBozem da radę?

A no i jeszcze jedno on buduje to dla 7 graczy grających w Crysisa 3 na najwyższych detalach, a ja chce zrobic to dla 2 graczy do cs’a 1.6

A co do wirtualizacji to CPU wspiera tak ową.

Przechwytywanie1

@kasperro A z VirtualBozem da radę?

A bo ja wiem. Nie napisałeś ile masz ramu (a zobaczyłem napisałeś masz 8GB), dla dwóch wirtualnych i hosta przydało by się z 6GB, po 2GB dla każdego to takie minimum. Na pewno w Virtualbox’e da się przydzielić usb, to może klawiatura i myszka druga będzie dostępna tylko dla jednej maszyny, to trzeba sprawdzić, bo tam jest emulacja ps2. Da się też włączyć akceleracje 3D, to może i gra zadziała. Zrób dwie wirtualne maszyny przydziel odpowiednie zasoby dla nich i sprawdź. Jak zadziała to zajmiesz się dzieleniem okna na dwa monitory.

Dzięki wielkie ale chyba załatwie drugiego pc-ta, bo nie chce mi sie w to bawic.

Najlepsze i najmniej stresowe rozwiązanie. Twój pomysł nie był zły, ale takie rzeczy robi się głównie pod bajerę, a tak każdy ma swój komp i sprawa rozwiązana :slight_smile:

Nie wiem, jak dawno dawno temu grałem z kuzynem w TotalA to robiłem tak, że na swoim miałem odpalony normalnie. Na drugi ekran rzucałem zawartość VM z urządzeniem USB.