1 kość ddr2 dual chanel

Czy można zamontować na płycie tylko 1 kość ddr2 daual chanel bez zamontowania 2 kości ddr2 dual chanel

jak sama nazwa wskazuje DualChanel działa na dwóch kościach… gdy masz pojedynczą to zadziała normalnie…

Czyli jeśli będzie jedna to i tak odpali system?

tak, ale pamięc zadziała w single-channel

czyli jak kupie ddr 2 dual chanel (2Gb) w jednej kości to będzie mi wykrywało 2Gb a nie 1Gb tak?

Nie, będzie wykrywało 2 GB DDR2 a nie “ddr” i “Gb” :wink:

Kości (moduły) pamięci kupowane parami, opisane przez np. sprzedających/producenta jako “DUAL CHANEL” niczym się nie różnią od kupowanych pojedynczo, są tylko z jednej serii produkcyjnej, parametry ich są najbardziej do siebie zbliżone, czyli bez problemu możesz zainstalować tylko jeden moduł takiej pamięci.

Komputer wykryje tyle pamięci ile zainstalujesz.

Nie ma kości pamięci typu ‘dual channel’, te sprzedawane z takim oznaczeniem zazwyczaj pakowane są po dwie żeby można było natychmiast pracować w trybie dwukanałowym,

a po włożeniu tylko jednej z kompletu oznaczonego '2GB DualChannel ’ będziesz miał 1GB

Rozumiem 2Gb dual oznacza, że pamięć składa się z dwóch kości po 1Gb. Mam jeszcze jedno pytanie jeśli można: obecnie mam kość HYNIX 512MB 2Rxx16 PC2-4200S-444-12 i chcę rozbudować pamięć w laptopie. W instrukcji obsługi pisze: do 2gb pamięci ddr2 533/667MHz z możliwością rozbudowy do 4GB za pomocą modułów soDIMM (obsługa technologii dwukanałowej).

Czyli optymalnie lepiej kupić 2gb w jednej kości i w przyszłości drugie 2gb zgadza się? Czy jeśli kupie teraz te 2gb 677MHz to czy ta kość będzie współdziałać z tą 512MB? Jeżeli już te 2Gb ma kupić to jakiej firmy polecacie?

Czy prawdą jest to, że lepiej pamięć chodzi jeżeli 2gb jest w dualu czyli fizycznie dwie kości wpięte niż jedna kość 2gb? Te pytania bardzo mnie nurtują i za odpowiedzi z góry dziękuje :slight_smile:

Tryb pracy pamięci RAM “Dual Chanel” przyspiesza pracę tej pamięci od kilku do kilkunastu procent. Wymagane jest najczęściej aby były to dwa moduły o takich samych (lub zbliżonych) parametrach i pojemnościach (nie zawsze wymagane są takie same pojemności)

Poczytaj np. tu: https://secure.wikimedia.org/wikipedia/ … al_channel

Czyli wydajniej kupić 2 x 1Gb niż jedną kość 2Gb. A odpowie ktoś na moje inne pytania?

Tak, taki ‘komplet’ będzie wydajniejszy niż pojedyncza kość. Odpowie lub nie jeśli je pozna…

Ale 2 x 1gb nie oplaca mi sie kupowac, bo zajme dwa wejscia i w przyszlosci bede muisial wywalic te dwie kosci. sadze ze lepiej kupic 2gb w jednej kosci i za rok dokupc drugie 2gb co da 4gb, tylko ze xp nie bedzie mi widzialo 4 bg tylko 3,25gb - czy takie rowiazanie ma sens? jakie mozecie polecic pamieci ram?

no właśnie wydajność kontra możliwość dalszej rozbudowy musisz sam zdecydować bo jest tak jak piszesz.

A co do xp fakt 32-bitowe systemy nie wykryją więcej niż 3,25GB, ale być może do czasu zakupu drugiej kości 2GB zmienisz system (chyba, że masz procesor 32-bitowy)

A Ty jakbyś zrobił na moim miejscu?

Z tą zmianą to jestem uzależniony od sterowników, bo na stronie acer do mojego laptopa nie mogę znaleźć sterowników do siódemki a co dopiero sterowniki na systemy 64bitowe.

brałbym na początek jedną 2-gigową kość.

Hynix? goodram, kingstona czy cos innego? i z jakim cl4,5,6? czym wyższa cyfra tym wolniejszy dostep do pamięci tak?