1. Laptop + monitor i działające USB w monitorze. 2 Podłączenie monitora bezprzewodowo

Witam, mam dwa pytania:

  1. Czy da się podłączyć monitor do laptopa jednym kablem aby działały gniazda USB w monitorze?
  2. I dodatkowe pytanie, co pewnie jest niemożliwe, ale może. Da się podłączyć monitor bezprzewodowo?
    Z góry dziękuję.
    Edit. Laptop Dell Inspiron i monitor Dell U2414H
  1. W monitorach z odpowiednim portem USB-C tak, np. w dellu 3419. W tym przypadku co u Ciebie niestety nie.
  2. Da się, przy pomocy np. Chromecasta.

Przy czym siłą rzeczy wiąże się to z wyczuwalnym opóźnieniem i pogorszeniem jakości obrazu. Sprawdza się to np. w bezprzewodowych rzutnikach, na których puszcza się prezentację (statyczny tekst). Do normalnej pracy to średnio.

Prosba o rozwiniecie tematu z chromecastem. Zadalem ostatnio podobne pytanie. Tv box z androidem ( technologia chromecast tez) jako drugi monitor i uzyskalem negatywne odpowiedzi.

Każdy komputer mający WiFi i Win10 (nie jestem pewien starszych wersji, może też) jest w stanie przesłać obraz pulpitu na urządzenie wspierające ChromeCast lub Miracast. Podobnie jak smartfon.

Tyle, że jak pisałem jest tu widoczna utrata jakości i opóźnienie. Nadaje się to do prezentacji, oglądania zdjęć itp. Do normalnej pracy niekoniecznie.