1 Nowy dysk SSD, Odpowiednia jego prędkość i dobre ustawienie w biosie?

Witam.

Otóż miałem sobie x czasu dysk;
1TB Toshiba DT01ACA100 ATA Device (SATA)
Dokupiłem se teraz;
Dysk SSD ADATA SU800 256GB SATA3 (ASU800SS-256GT-C)
Zainstalowałem se windowsa 7 na tym ssd miałem lekkie problemy z partycją gpt ale dało radę i więc tak.
Jak się włącza u każdego komputer to wczytuje każdemu system i mi pokazuje 2 razy windows 7 do wyboru co mi nie przeszkadza ale one są z dysku HDD a z zainstalowanego SSD mi nie pokazuje żeby wybrać windowsa również w biosie nie mogę ustawić kolejnośći żeby wpierw SSD bo go tam nie pokazuje nawet.
Jedynie jak moge se działać na SSD to przed wczytywaniem windowsa muszę dać F12 i wybrać dysk SSD i wtedy jest bez problemu.

A ja chciałbym żeby można było wybrać albo po prostu SSD żeby się wczytał jako system odrazu.

Jak będą potrzebne czegoś zdjęcia albo dane to piszcie dam jak najszybciej i najlepiej.

Proszę o wyrozumiałość i z góry dzięki!.

Trzeba było zainstalować system na dysku SSD przy odłączonym od płyty głównej dysku HDD. Po zainstalowaniu systemu na SSD podłączyłbyś dysk HDD i by było wszystko w porządku.

Możesz jednak i teraz w BIOS-ie ustawić w zakładce Boot dysk SSD jako priorytetowy przy starcie. Dysk ten na pewno jest wykrywany przez BIOS, skoro możesz z niego “ręcznie” uruchomić system. Trzeba go jedynie poszukać w BIOSie na liście twardych dysków i wprowadzić na pierwsze miejsce startowe w zakładce Boot.

Astor44

Dobra póki co ustawiłem jako SSD pierwszy i odrazu wczytuje system z SSD i jest spoko. Nie wiedziałem że mam coś takiego w biosie jak ustawienia zaawansowane i w legendzie jego nie było.

Czy jak mam sobie na HDD zainstalowany system, powiedzmy przyda sie jak coś z SSD by się działo
A na SSD też mam system i odpale se system z SSD wkoncu po to kupiłem dysk, to jakościowo jak są 2 systemy na oddzielnych dyskach 1HDD 2SDD to nie będą na wydajność między sobą wpływać?

Nie, nie powinny.
Natomiast może być tak, że jak Ci przyjdzie do głowy wymontować (odłączyć) któregoś dnia dysk HDD, to na samym dysku SSD system nie będzie się chciał uruchomić. Można to i teraz sprawdzić przez odłączenie dysku HDD od płyty głównej.

Wybacz zapytanie ale czemu miał by się nie uruchomić?

Napisałem “może tak być”, co nie oznacza pewności.

Witam.

Mam pytanie jeszcze;

Mając ten nowy dysk SSD " https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-su800-256gb-sata3-asu800ss-256gt-c-1047725/ " " Dysk SSD ADATA SU800 256GB SATA3 (ASU800SS-256GT-C) "

Czy test nie wyszedł za słabo? Czy jeszcze dobrze?

W biosie mam ustawione na Native IDE, miałem zmienić na AHCI?

EDIT

Teraz już raczej spoko?