1 PC 2 stanowiska pracy (tylko jedno jednocześnie)

Chciałem się dowiedzieć czy można zrobić sobie 2 stanowiska do pracy, oddalone od siebie. Jedno w piwnicy, drugie na piętrze. Wiadomo, lepiej się pracuje przy świetle słonecznym.  Wiem że wcześniej potrzebne było dokupienia specjalnego hardware, ale wtedy można było pracować na 2 stanowiskach jednocześnie. Mnie to nie interesuje. Chcę tylko jednego w danym czasie. Da radę dokupić monitor, myszkę i klawiaturę? 

Czy potrzebuje jednak osobnego PC-ta? 

Koszt sprzętu i systemu i licencji na te same programy :frowning: . Wiem że laptop by się sprawdził, ale komfort normalnej klawiatury i monitora jest bezsprzeczny. 

 

 

Porzebujesz osobnego PC, systemu i licencji. Lub przynajmniej PC ze zdalnym dostępem do drugiego komputera - wtedy może być jakiś linuks, licencje nie są potrzebne, ale wydajnościowo może to być różnie.

Pewnie, że można. Powielanie ekranu oraz dodatkowa mysz i klawiatura sprawę załatwi.

ok, dzięki

A dorzucę jeszcze pytanie jaki zasięg mają bezprzewodowe myszki i klawiatury?  Co polecacie pod tym względem ?

Odległość to jakieś 10m i strop i ściana. 

Rozumiem że kabel do monitora trzeba będzie pociągnąć. 

 

Bezprzewodowa myszka i klawiatura raczej nie sięgnie. Sam u siebie w domu chcę wprowadzić podobne rozwiązanie i wydaje mi się, że najlepszym wyjściem będzie zakup extender hdmi oraz extender usb po skrętce.

Coś w tym stylu: http://www.ceneo.pl/9847182 i http://www.ceneo.pl/9846709 Być może jakieś tańsze rozwiązanie można znaleźć.

Na pudełku od mojej klawiatury i myszki logitech piszę, że działa do 10m. ewentualnie możesz na kilku metrowym przedłużaczu usb podpiąć odbiornik. Co do tych wynalazków to nie mam pojęcia jak to działa, według mnie są to kombinacje alpejskie i nie bezie to działać najlepiej.

Czas na mały update. Dziękuję za wszystkie porady. Po zebraniu więcej opini zdecydowałem się jednak na dwa kable. Jeden VGA 20m i drugi USB 20m. Konwertery mają powodować zakłócenia. Do kabla USB dołączę Huba tak że będę mógł podłączyć mysz,klawiaturę i zostanie miejsce. Te kable mają wbudowane jakieś wzmacniacze, nie wiem ile i co jaka odległość. Gdy będę miał trochę czasu zrobię podłączenie i ocenie efekt. 

Ok, wszystko działa jak trzeba. Większych problemów nie było. Pierwszy monitor jest podpięty kablem hdmi DVI, drugi 20m VGA. 

Myszka i klawiatura działają bez lagu.