1 Program - Dwa systemy?

Witam!

Czy jest możliwość aby jedna instalacja programu działała na Windows XP i Viście? Czy trzeba program instalować 2x, jeżeli nie chce się uruchomić ze skrótu z folderu z instalkąi?

Pozdrawiam

W Wiekszości przypadków:

jeden program - jedna licencja - jedna instalacja - na jednym komputerze

Np. z Officea: " Mogą Państwo zainstalować i używać jednej kopii oprogramowania…"

Są wyjątki

Raczej trzeba dwa razy. Proste programy mogą zadziałać, ale bardziej skomplikowane będą stawiać opór, chociaż może się zdarzyć, że akurat zadziałają. Trudno powiedzieć:/

Ja nie dostrzegam sensu?? Przecież jeżeli uda mu się zainstalować na XP offica, a na viście mu będzie ta instalka działała to gdzie problem?? A nawet jeżeli zainstaluje osobno na jednym kompie, to myślisz że łamie licencję?? Bez skrajności proszę, bo tak rodzi się fanatyzm, a fanatyków to już dosyć mamy… A co do offica to z tego co pamiętam to licencę się przydziela do określonej liczby stanowisk 8)

No to przemyśl.

Może zainstalować i używać jednej kopii czyli jeżeli mu pod dwoma systemami zadziała to OK (wątpię) ale nie może instalować dwa razy, bo to będą już dwie kopie.

To samo dotyczy przecież samego Windowsa. Instalujesz raz a nie możesz zgodnie z licencją kilka razy tego samego (np. na paru partycjach) bo to będzie już kilka kopii.

To nie fanatyzm tylko licencja. Podobną ma wiele programów.

Ja robiłem to tak: instalowałem program poza miejscem standardowym tzn. nie w Program files, a w drugim systemie usuwałem instalację i instalowałem po raz drugi oczywiście w tym samym miejscu i działało bez problemów, ale czy to się uda z każdym programem to nie wiem.

wszystko zależy, czy licencja mówi o:

  1. jednym systemie operacyjnym, czy

  2. jednym komputerze (wtedy można mieć ten program na dowolnej licznie partycji na tym samym kompie)

No to tym razem dla jasności wkleję trochę więcej z licencji znów Office 2007

"PRAWA DO INSTALACJI I UŻYWANIA. Przed użyciem oprogramowania na mocy licencji muszą Państwo przypisać tę licencję do jednego urządzenia. Urządzenie to jest nazywane „licencjonowanym urządzeniem”. Partycja sprzętowa lub dysk są traktowane jako oddzielne urządzenie.

a. Licencjonowane urządzenie. Mogą Państwo zainstalować i używać jednej kopii oprogramowania na licencjonowanym urządzeniu."

Oczywiście jak mówiłem są wyjątki i i zapewne programy, których licencja pozwala na takie myki zgodnie z licencją (szkoda że autor wątku nie napisął jaki to program).