1 rdzen w procesorze AMD Athlon x4 630 nie pracuje co robic

witam mam problem mianowicie program EVEREST Home Edition pokazane jest ze 1 z moich rdzeni nie jest wcale wykorzystywany w przeciwieństwie do pozostałych 3, co zrobic żeby ruszył? -procesor o ktory sie rozchodzi to AMD Athlon x4 630

W trakcie testu rdzeń nie był wykorzystany i dlatego program pokazał zerowe obciążenie. Włącz jakiś program obciążający wszystkie rdzenie (chyba WinRAR wystarczy, włącz pakowanie jakiegoś dużego pliku, np filmu) i sprawdź w menadżerze zadań.

w menadżerze jest niby wszystko ok historia użycia procesora na podobnym poziomie a w programie Everest nadal 0% (wrzucił bym screen ale nie wiem jak)

Więc wrzuć screena i ktoś to napewno sprawdzi. A robi się to tak… Naciskasz klawisz print/screen na klawiaturze, włączasz painta, robisz edycja i wklej. Potem zapisujesz plik i wrzucasz na stronke typu fotosik.pl lub jakiś inny hosting zdjęć.

Jeśli masz Windows 7.

Start -> msconfig (w wyszukiwarce) -> Rozruch -> Opcje zaawansowane -> Zaznacz “liczba procesorów” i z listy wybierz maksymalną liczbę.

niestety nadal Everest nie zanotował żadnego nawet najmniejszego ruchu rdzenia

Odpal 4 WinRARy, jak nie drgnie to być może rdzeń jest uszkodzony. Może jeszcze spróbuj jakiś Linuxowy LiveCD (jak masz trochę pojęcie o nim lub ogólnie o informatyce) i na nim odpalić 4 rzeczy i sprawdzić poleceniem “top” (wcisnąć klawisz 1) czy wszystkie rdzenie są aktywne.

:slight_smile: …albo AMD się pomyliło i zablokowało 1 rdzeń bo to miał być X3 a nie X4, to była by ftopa.

Everest też może mieć buga.

Jeśli w menadżerze zadań masz 4 rdzenie to wszystko jest ok.

Do obciążenia procesora (wszystkich jego rdzenie a także testu pamięci) można użyć np. testu OCCT.

redi1994 , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978