1. Routery i port WAN 2.Router pod radiówke

Witam wszystkich. Mam dwa problemy,właściwie pytania:

  1. Chcę podzielić moje łącze internetowe. Uzyskuję dostęp poprzez sieć LAN ( moge też udostępniać pliki innym użytkownikom) Zacząłem więc oglądać rutery, np. ten. I teraz zasadnicze pytanie: Kabel od dostawcy muszę wpiąć do portu WAN. Czy w związku z tym, przesyłanie plików z innymi uzytkownikami odbywać się bedzie przy przepustowości 10Mb/s zamiast 100Mb/s (w związku ze standardem WAN 10BaseT)

  2. Szukam rutera dla znajomego. Ma od internet radiowy, więc kabel z anteny ma inną wtyczkę - okrągłą (nie wiem jaka dokładnie, coś jak koncentryk chyba). Potrzebuje więc ruter z takim portem WAN, Acces Pointem WLAN i zwykłym wyjściem LAN RJ45

Seć lan działa z prędkością 100 mb/s

Co do drugiego problemu to kabel z antenki musi trafić do acces pointa z niego skrętką cat 5 do routera i dalej do komputerów w sieci, też po skrętce z wtykami rj 45! -----przynajmniej ja tak mam u siebie, szcezre mówiąc nie wiem czy istnieją zespolone acces pointy z routerem może tak trzebab by poszukać takiego sprzęt! !!

rutery wifi czyli swich, ap i ruter.

polecam dlinka 624 albo tannszy 524. smiga u mnie jak samloty f16(za czasow jak mieli je amerykanie) heh ee

Jaki router to wiem, tylko jak podłączyć taką antenę do niego?

Witaj,

nie wiem czy jeszcze moją podpowiedź potrzebujesz ale…

nie damno też kupiłem sobie routera i miałem kłopot(wada fabryczna-zwarcie) myślę że ciebie to nie dotyczy.

Router musi być wyposażony w kartę wifi wtedy ma okrągłe wejście na przykręcenie zewnętrznej antenki.

Do przeglądarki wpisujesz adres ip routera i masz na monitorze Opcje routera.

LAN zostawiasz w spokoju.W WAN wpisujesz wszystkie adresy od dostawcy internetu i w zasadzie to wszystko.Acha jeszcze w zakładce Wireless Basic musisz wpisać wszystkie ustawienia sieci tzn.SSID,MODE,CHANNEL NUMBER,NETWORK TYPE , BAND i teraz to już wszystko.Pozdro! !!