1. Routery i port WAN 2.Router pod radiówke


(Rakoczyn) #1

Witam wszystkich. Mam dwa problemy,właściwie pytania:

  1. Chcę podzielić moje łącze internetowe. Uzyskuję dostęp poprzez sieć LAN ( moge też udostępniać pliki innym użytkownikom) Zacząłem więc oglądać rutery, np. ten. I teraz zasadnicze pytanie: Kabel od dostawcy muszę wpiąć do portu WAN. Czy w związku z tym, przesyłanie plików z innymi uzytkownikami odbywać się bedzie przy przepustowości 10Mb/s zamiast 100Mb/s (w związku ze standardem WAN 10BaseT)

  2. Szukam rutera dla znajomego. Ma od internet radiowy, więc kabel z anteny ma inną wtyczkę - okrągłą (nie wiem jaka dokładnie, coś jak koncentryk chyba). Potrzebuje więc ruter z takim portem WAN, Acces Pointem WLAN i zwykłym wyjściem LAN RJ45


(Tomik68) #2

Seć lan działa z prędkością 100 mb/s

Co do drugiego problemu to kabel z antenki musi trafić do acces pointa z niego skrętką cat 5 do routera i dalej do komputerów w sieci, też po skrętce z wtykami rj 45! -----przynajmniej ja tak mam u siebie, szcezre mówiąc nie wiem czy istnieją zespolone acces pointy z routerem może tak trzebab by poszukać takiego sprzęt! !!


(radiator) #3

rutery wifi czyli swich, ap i ruter.

polecam dlinka 624 albo tannszy 524. smiga u mnie jak samloty f16(za czasow jak mieli je amerykanie) heh ee


(Rakoczyn) #4

Jaki router to wiem, tylko jak podłączyć taką antenę do niego?


(Mariner7) #5

Witaj,

nie wiem czy jeszcze moją podpowiedź potrzebujesz ale...

nie damno też kupiłem sobie routera i miałem kłopot(wada fabryczna-zwarcie) myślę że ciebie to nie dotyczy.

Router musi być wyposażony w kartę wifi wtedy ma okrągłe wejście na przykręcenie zewnętrznej antenki.

Do przeglądarki wpisujesz adres ip routera i masz na monitorze Opcje routera.

LAN zostawiasz w spokoju.W WAN wpisujesz wszystkie adresy od dostawcy internetu i w zasadzie to wszystko.Acha jeszcze w zakładce Wireless Basic musisz wpisać wszystkie ustawienia sieci tzn.SSID,MODE,CHANNEL NUMBER,NETWORK TYPE , BAND i teraz to już wszystko.Pozdro! !!