1. Wyrzuca mnie z IE oraz 2. czas w xp się późni

Witam,

mam ostatnio dwa męczące problemy na laptopie, otóż :

  1. mam przeglądarkę internet explorer i gdy wchodzę na jakieś strony lub np na onet.pl :

http://wiadomosci.onet.pl/2013498,441,item.html (przykład) to mnie wywala i wyświetla się komunikat o błędzie, za moment jest napisane, że przeglądarka zachowała kartę tej strony z onetu i automatycznie wchodzi widzę sekundę coś i znowu wywala :confused: Co z tym zrobić zainstalowałem nowszą jawę i przeinstalowałem przeglądarkę na internet explorer 8 i błąd się powtarza :frowning: proszę o konkretną pomoc, a nie posty zmień na firefoxa :slight_smile:

  1. drugi problem to czas w laptopie w dolnym prawym rogu, otóż nie przyglądałem się temu problemowi, ale laptop się późni ( np. jest 22 a pokauję 20). Gdy nastawię zegar na dobrą godzinę to za kilka dni znowu godzina się spóźnia, laptop jest często wł. do pracy itp. Proszę o pomoc, bo czasem można naprawdę się pomylić z czasem :confused:

Proszę o pomoc w tych dwóch sprawach, mnie nie będzie przez pewien okres, więc proszę o dużo odpowiedzi, a na pewno przeczytam, dopiero jestem od niedawna na tym forum i może mi jakoś pomożecie :))

Pozdrawiam

Hej,

A jakieś szczególne informacje o błędzie czy też pojawia się komunikat, że iexplorer.exe wykonał niepoprawną operację i musiał zostać zamknięty…

A masz zainstalowanego plug-in FlashPlayer’a i Shockwave - ich brak może powodować błąd…

Hmmm, tyle że to najlepsze rozwiązanie… :slight_smile:

Ja bym obstawiał na problem z bateryjką na płycie głównej. Najlepiej byłoby sprawdzić jej volt’arz - na przykład przy pomocy programu Everest Ultimate Edition 5.02.1750. Ile ma ten laptop??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

pojawia się właśnie taki komunikat:

A jakieś szczególne informacje o błędzie czy też pojawia się komunikat, że iexplorer.exe wykonał niepoprawną operację i musiał zostać zamknięty…

A masz zainstalowanego plug-in FlashPlayer’a i Shockwave - ich brak może powodować błąd…

nie wiem, a skąd to wziąść do ie 8 ?? daj jakieś linki, żeby było najlepiej

Ja bym obstawiał na problem z bateryjką na płycie głównej. Najlepiej byłoby sprawdzić jej volt’arz - na przykład przy pomocy programu Everest Ultimate Edition 5.02.1750. Ile ma ten laptop??

Laptop ma ponad trzy lata, proszę o szczegółową informację co mam zrobić jak zainstaluję ten program ??

Pozdrawiam

Hej,

Najlepiej z Vortalu Dobre Programy… :slight_smile:

:arrow: Flash Player 10.0.22.87,

:arrow: Shockwave Player 11.5.0.600.

Niestety okazuje się, że prawdopodobnie i tak nie zobaczymy napięcia baterii - zapomniałem przecież, że rozmawiamy o laptopie. :slight_smile: Tak czy inaczej możesz sprawdzić - po uruchomieniu programu wejdź Komputer -> Czujnik. Być może będzie tam wpis w stylu CMOS Battery bądź podobny - podaj jakie napięcie wskazuje… Jeśli nie będzie dostępne - po prostu nie będzie takiej wartości - to zróbmy mały test. Wyłącz laptopa, odłącz od niego zasilanie sieciowe i wyjmij akumulator - pozostaw go tak na jakieś 15 - 20 minut i poskładaj. Uruchom i zobacz, czy czas się spóźnia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A więc tak:

zainstalowałem:

:arrow: Flash Player 10.0.22.87,

:arrow: Shockwave Player 11.5.0.600.

Jak wszedłem, w Flash Player 10.0.22.87 (do pobrania ze strony producenta) to znów mnie wywaliło, więc pobrałem na innym kompie i na pendrive. Zainstalowałem Flash Player 10.0.22.87 i Shockwave Player 11.5.0.600. (odznaczyłem coś tam o Nortonie, bo mam Avasta) i nadal występuje ten sam błąd.

Co do godziny to wszedłem w bios ustawiłem na dokładną i zaznaczyłem żeby mi synchronizował czas z internetem. Laptop na pewno ma ponad 4 lata, więc może problem z tą bateryjką na płycie głównej (programem Everest Ultimate Edition 5.02.1750 nie mogłem sprawdzić napięcia).

Pozdrawiam,

jeśli ktoś ma jakieś inne pomysły to proszę bardzo.

Pierwszy problem z przeglądarką. Zaktualizuj przeglądarkę do najnowszej wersji. Jeśli to nie pomoże skorzystaj z programu CCleaner. Dodatkowo wyczyść ręcznie cache przeglądarki. Sprawdź zainstalowane dodatki i spróbuj je zainstalować ponownie.

Drugi problem. Pisałeś że często wpinasz komputer w pracy. Czy aby ta “praca” nie ma dostępu do sieci ? I czy ta sieć nie jest z tzw. domeną ? Bo jeśli tak i logujesz się do tej sieci, to system automatycznie synchronizuje czas z serwerem czasu. W twoim przypadku będzie to “biurowy” serwer. Zapytaj administratora czy aby na serwerze jest poprawnie ustawiony czas. Innym powodem rozsynchronizowania czasu, prócz problemu z baterią może być wirus komputerowy lub trojan, który stara się podłączyć do swojego serwera z którym się komunikuje i w tym celu możne sobie synchronizować czas … to także może być powodem wylatywania przeglądarki internetowej (!)

marbed75 , mógłbyś jakoś jaśniej co mam zrobić dokłądnie tym programem CCleaner ? Przeglądarkę mam w wersji 8.0, jak wyczyścić ręcznie cache przeglądarki? Jak sprawdzić zainstalowane dodatki i czy chodzi o te dodatki:

:arrow: Flash Player 10.0.22.87,

:arrow: Shockwave Player 11.5.0.600.

  1. Napisałem że laptop mi jest potzrebny do pracy :))

sprawdź jak działają zainstalowane dodatki:

http://www.adobe.com/shockwave/welcome/

narzędzia -> opcje internetowe -> historia przeglądania -> usuń -> tymczasowe pliki internetowe

a najlepiej wybierz "oczyszczanie:

http://onecare.live.com/site/pl-pl/defa … ?s_cid=sah

RooRo7 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Hej,

A sprawdzałeś komputer przy pomocy odnośnika podanego przez Le_mar http://onecare.live.com/site/pl-pl/default.htm?s_cid=sah??

Czyli tak, jak pisałem w poście - nie ma możliwości sprawdzenia napięcia bateryjki jeśli mamy do czynienia z laptopem… Zostaje więc drugi sposób - Wyłącz laptopa, odłącz od niego zasilanie sieciowe i wyjmij akumulator - pozostaw go tak na jakieś 15 - 20 minut i poskładaj. Uruchom i zobacz, czy czas się spóźnia. Jakie rezultaty??

Ściągasz program CCleaner v2.21.940, instalujesz, zamykasz przeglądarki i odpalasz program. Najpierw klikasz Analiza, komputer analizuje więc foldery, z których można coś wyrzucić - po jej zakończeniu klikasz Uruchom Cleaner i zbędne śmieci są usuwane - i gotowe!! :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus