1 x 512 czy 2 x 256

Witam. Kupuje pamięc RAM i mam takie pytanie czy lepiej kupić jednen moduł GoodRAM 512 PC400 który bedzie pracował z taktowaniem 266, czy lepiej kupic 2 kosci 256 równierz GoodRama 400 ale i tak pracujace na 266 (TE 2 256 NIE BEDA PRACOWAC NA DUAl’u) i co lepiej kupić, zalezy mi na kasie bo jeden moduł 512 kosztuje 179 a jeden moduł 256 kosztuje 69 zł. Wiec 2 beda kosztowały 140 zł wiec co lepiej kupić ?

Teoretycznie lepiej kupić jedną kość, gdyż będzie lepiej pracować.

W praktyce wygląda to tak, iż jeśli uszkodzi Ci się jedna kość to zawsze masz jeszcze drugą.

Ja jednak zawsze kupowałem całą pamięć w jednej kości ==> odrobinkę większa wydajność

Hmmmm…dzieki aju poczekam jeszcze na odpowiedzi innych…a juz myslałem że zaoszczędze te kilka łotych no ale…

ja bym kupił jedna kosc. :smiley:

Zgadzam się z aju

ja tez bym kupił jedną :smiley: według mnie powinno to chodzic stabilniej

OK, myślę, że preferencje userów są już wyrażone doś jasno. Prosze o nie nabijanie kolejnych postów.

wieksza ilosc kostek ramu w bankach gorzej sie kreci :twisted:

OKi zgodnie z waszymi radami kupuje jutro jedna kość 512, trudno nie zaoszczędzę tych paru groszy, no ale trudno :frowning: :mrgreen:

Jak to się powszechnie mówi:

lepiej dorzucić i mieć porządne, niż wydać troszkę mniej a potem żałowac że się jednak nie dorzuciło.

aju świeta prawda. Dzieki.