100% bezproblemowa praca z komputerem

Jeśli masz jakieś problemy z kompem, nudzi cię comiesięczny format, masz już dość reklam w twojej przeglądarce? Jest na to sposób

  1. Przeglądarka.

Powinna być bezpieczna i niepodatna na wszelkiego rodzaju spyware

Wybór prosty - Opera. Używam Opery od dwóch lat i od tamtego czasu nie mam problemów z wirusami, trojanami, robakami. Jestem użytkownikiem darmowego Avasta :stuck_out_tongue: Opera nie używa technologii ActiveX (słaby punkt IE), przez co jest bezpieczną przeglądarką

  1. Firewall

Bezpieczeństwo to podstawa. Z kilku programów wybrałem Zone Alarm. Jest skuteczny i prosty w obsłudze. Dobrze ukrywa komputer w sieci

Do tego polecam program PeerGuardian. Jak sama nazwa mówi służy do ochrony peer-to-peer, lecz jest skuteczny i powinno się go stosować jedynie do legalnych celów (blokuje niechciane strony spyware, trojany, reklamy, rookity).

  1. Program antywirusowy

Skuteczny program antywirusowy to podstawa. Jest to wydatek rzędu 100-150zł. Najlepszy wg testów to Kaspersky Antywirus 7, GDATA Antywirus 2007, Nod 32. Z darmowych za to polecam Avast! Antywirus. Jest to program mało skuteczny, ale za to wielki plus to jego darmowość.

  1. Program antyspyware

Na rynku jest masa programów antyszpiegowskich darmowych jak i płatnych.

Godny polecenia jest program SpyBot Search&Destroy. Program cechuje sie dobrą wykrywalnością szpiegów, trojanów, rookitów. Posiada przydatne narzędzie TeaTimer, które stale monitoruje system i informuje nas przed jakąkolwiek zmianą ustawień systemu, instalacja pasków, autostartem programów. SpyBot posiada funkcje immunizacji systemu, czyli wszelkiego rodzaju strony z wirusami, szpiegami, rookity są dodawane do wykazu stron niebezpiecznych w Operze, IE, Mozilli. Do tego dopisywane są strony do pliku hosts.

  1. Skanery online (potrzebny gdy używamy np Avasta)

Ja polecam Kaspersky Online Skaner. Można go znaleźć na stronie http://www.kaspersky.pl

Stosując w/w programy system powinien chodzić długo bez oznaki spyware czy wirusów.

Opera to gotowy kombajn , pod względem konfiguracji , wtyczek , skinów Firefox jest o niebo lepszy.Kwesta antywirusa , na dzień dzisiejszy najlepszym darmowym jest Avira[Opis Konfiguracji , jest również łatwy w obsłudze , konfiguracji , co najważniejsze jest ‘‘lekkim antywirusem’’.

Tutaj zdecydowanie postawił bym na Protowalla.

Skanery on-line

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=8175 , cały spis.

http://www.searchengines.pl/Programy-an … 16762.html

@edit

Do tego jeszcze obowiazkowo SpywerBlaster.

… no i mamy kolejny przykład :roll:

dział - Sprawdzone porady- przeradza się nam w…nic innego jak dyskusja .

Ja polecam ze swojej “strony” w tym temacie jako Dobrą poradę

  1. antywirus

  2. firewall

  3. anty-spyware

i…na koniec "mądre i rozważne " korzystanie z … internetu :stuck_out_tongue:

Nie bardzo jestem przekonany, że ten temat można zaliczyć do “Sprawdzonych porad”.

Widzę dla niego znacznie lepsze miejsce w innym dziale. :wink: