100% CPU na Opera 11.61

Opera zjada mi co najmniej 90% CPU.

Pytanie jak to naprawić, jakie dane mam Wam podać w celu ustalenia przyczyny i ew. rozwiązania problemu?

Czy przy odinstalowaniu przeglądarki i ponownym jej zainstalowaniu (tym razem z AppStore) wszystko pozostanie na swoim miejscu tj. bym tej czynności nie wykonał?

dae8899700136b614f53ea40

Dwa zainstalowane i uruchomione rozszerzenia:

675bba6a0007f3094f53eb2d

Na Makach się nie znam ale to użycie procesora następuje kiedy? Na jakiejś stronie? Cały czas? Chwilami?

Wyłącz rozszerzenia i porównaj

Tak, cały czas.

Wypróbuj inną kompilację. 1250 jest trochę zwalona.

Potwierdzam problem na Windows, aktualizacja po (pi razy oko 11.50) = wysokie zużycie procka nawet w przy otwartym speed dial. Na jednym kompie pomogło wyłączenie autouzupełniania i zapamiętywania historii stron i wyczyszczenie cache. Na drugim kompie nie pomogło.

Sprawdź może się włączyły komendy głosowe albo coś w tym stylu…u mnie przy jednej z aktualizacji się włączyło(lub po pijaku to włączyłem - nie przypominam sobie)

Niestety ale nowa opera ma jakiś problem z CPU, na portalach gdzie jest po 200 komentów pod stroną zaczyna mulić strasznie, inne przeglądarki jak działały tak działają normalnie - nawet IE działa lepiej.

Nawet jeśli w idle działą ok(efekt wysokiego zużycie CPU) to na takich stronach dalej mam problem.

To był powód dla którego porzuciłem Opere na rzecz Chrome(w wydaniu Comodo) a poczte przerzuciłem via Thunderbird via outlook express do Outlooka(poprzez export) i mam nareszcie normalną przeglądarke bez wiecznych problemów jak nie z crashami to z procesorem i zsynchronizowane kontakty, notatki i kalendarz w telefonie. Firefox wysokie zużycie procka włącza najczęściej kiedy mu się zaznaczy akceleracje sprzętową a sprzęt tego nie wspiera, na zużycie RAM niestety nie ma bata.

Spróbuj z historią stron, ustaw na 0, wyłącz autouzupełnianie i wyczyść cache.