100%CPU przy włączaniu nowych procesów


(Mejwus) #1

Witam

WinXP SP2, Celeron 2.2., 1GB ram, Radeon 9550, HDD 160 Seagate

Mój problem jest związany i ze sprzętem i z bezpieczeństwem i być może problemem z WINXp i nie wiedziałem dokładnie do jakiego działu dać ten temat.

Przy włączaniu praktycznie każdego nowego procesu, typu nawet bestplayer, mpc, nie wspominając

o operze komp przez chwilę praktycznie jest zawieszony. Kiedy mam uruchonione kilka rzeczy + kilka

stron w przegladarce to praktycznie zawias murowany. Czasami pozostaje tylko reset.

Sprawdzałem system na bardzo wiele sposbów, programy do rejestru, defragmentacje, antytrojany, wirusy,

aż w końcu zrobiłem formata. Bez większej różnicy. Czasem chodzi lepiej, czasem chce się kompa wyrzucić przez okno. W dodatku mam problemy z netem choć nigdy takich nie miałem bo mam 3mb, filmiki z YT ładują się czasem po godzinie. Dodam, że w w połowie siepnia wymieniłem płytę główną z prockiem, bo poprzedni mi sie spalił i po jakimś czasie zaczęły się te akcje.

Chciałem zrobić zrobić log z combofixa, ale nie chce mi się on włączyć.

Log z Hijack

http://wklejto.pl/77661

(deFco247) #2

Najpierw należałoby się zapoznać z zasadami. Combofix to nie jest narzędzie do robienia logów, natomiast HijackThis pokazuje 5x mniej informacji niż jest to nam wymagane. Poza tym niepotrzebnie obejmujesz linki do logów w tagi.

Na pierwszy sprawdź jak zachowa się system po całkowitym wyłączeniu antywirusa KIS i restarcie.

Jeśli sytuacja się nie zmieni, to wykonaj następujące czynności:

  • [*:1anssl2c]Pobierz OTL z jednego z tych linków:
    Mirror 1

(Mejwus) #3

OTL.txt:

http://wklejto.pl/77664

Extras.txt:

http://wklejto.pl/77665

Gmer zaraz zrobię.

Edit: Niestety przy scanie Gmera kilkakrotnie już zresetował mi się komp.


(Piotrkijak) #4

Przeskanuj system prgoramem MalwareBytes Anty Malware i usuń wszystko co znajdzie. Uruchom też edytor rejestru, przejdź do hkey_current_user/software/microsoft/windows/current version/run oraz do hkey_local_machine/software/Microsoft/Windows/current version run, zrób screena i zamieść go na forum, bo może po prostu masz nawalone programów do autostartu i dlatego procesor osiąga 100% obciążenie.


(deFco247) #5

Tutaj nie widać żadnych infekcji. Sprawdzałaś w ogóle ak zachowa się system po wyłączeniu KAV?


(Cedar) #6

Trochę za mało pamięci RAM (z 2GB by się przydały), procesorek też nie za mocny, dysk pewnie też nie należy do wydajnych, każde odwołanie do dysku (plik wymiany przy tak małej ilości pamięci) powoduje przymulenie komputera.


(Mejwus) #7

Po wyłączeniu KAV jest może nieznacznie lepiej. W każdym razie spodziewałem się, że to może wina sprzętu jednak, choć poprzedni procek miałem jeszcze gorszy i problemów takich nie było. Bede musiał popróbować w innej konfiguracji sprzętowej i może wtedy wyjdzie co najbardziej zawodzi.


(Piotrkijak) #8

Radziłbym Ci dołożyć 1,5gb ramu i wymienić procka na Pentium IV. Wtedy XP będzie zasuwał jak burza, chociaż najlepiej byłoby po prostu obecny sprzęt sprzedać i poskładać nowego peceta, bo w ten nie opłaca się już wkładać kasy.