100 MB dla Windows 7

Mam zapytanie, które mnie nurtuje. 

 

Dlaczego przy instalacji Windows 7 tworzy partycje 100 MB i do czego ona jest potrzeba, Czy można ją usunąć. I jak można ją utworzyc od nowa jeśli uległa umyślnej kasacji.

Ona jest bardzo potrzebna są tam pliki startowe systemu (tak najogólniej) W jej opisie pisze (System aktywna partycja podstawowa)

Czy ją mógłbyś usunąć to nie wiem bo nie próbowałem ale nie radzę bo systemu już byś nie uruchomił. Przypuszczam że skasowanie jej jest raczej nie możliwe z poziomu Windowsa.

PS

Ja pamiętam czasy Windows 95 i tam ma dysku C były jako ukryte różne pliki startowe w sumie ich było 4 albo i więcej dokładnie nie pamiętam. Teraz w Windows7 na ścieżce głównej C nie masz nic a BIOS w pierwszej kolejności kontaktuje się właśnie z tamtą partycją.

To jest partycja boot,to z niej manadzer rozruchu uruchamia system.

Na tej partycji znajduje się  sektor startowy  oraz  bootmanager windows ,jeżeli dobrze pamiętam.Jak usuniesz ,system nie wstanie.Można naprawić z poziomu konsoli odzyskiwania (płyta instalacyjna windows).Pamiętam ,że kiedy  miałem przygotowane wcześniej partycje na dysk,  to system nie tworzył tej 100 mb.W przypadku zupełnie czystego dysku sytem przydzielił także tę 100 megową.Mam ją aktualnie i absolutnie mi nie przeszkadza,tym bardziej ,że jest widoczna  dopiero jak otworzysz menadżera dysków.

Siemka,jeżeli usuniesz tą partycje 100 MB to komp nie wstanie dobrze koledzy powyżej piszą,

a ja pisze z własnego doświadczenia,bo przez to przeszedłem  :D

 

 

pozdro :slight_smile:

Dzięki za odpowiedźi :slight_smile: Czyli nie usuwać i kropka

oczywiscie ,ze mozna… jest na to sposób…

Bez tytułu.jpg

Ale napisze to tak tajemniczo, i nigdy więcej nie zajrzę do tego tematu, żeby tylko nie musieć odpowiedzieć na pytanie “jak u diaska!!!”… :smiley:

Problem lezy w tym,ze za bardzo nie pamietam jakiej kombinacji uzyłem do usuniecia partycji systemowych ( było ich kilka) zdaje się,ze po wyzerowaniu dysku (nwipe) partycja systemowa juz się nie utworzyła,co wcale nie przeszkadza w uruchomieniu systemu.Nie co inny problem jest w win10 udało sie wywalic kilka partycji systemowych,natomiast z jedną jest kłopot… ale dałem sobie spokój. Na GPT mozna utworzyć kilkadziesiąt partycji,także problem

praktycznie nie istnieje co do ograniczeń