100 mbit internet a karta sieciowa

Witam! Mam pytanie. Otóż mam internet o prędkości 100 mbit/s. Ten internet działa na zintegrowanej karcie sieciowej. Płyta główna to MSI 760GM P21. I czy do takiego internetu potrzebuje specjalnej karty sieciowej czy ta z płyty głównej powinna wystarczyć.

Z góry dziękuje :)  

Płyta obsługuje sieć 100Mb/s:

760GM-P21

Dzięki wielkie

Dla prędkości 100 mili bit (taką prędkość podałeś) każda karta sieciowa wystarczy, nawet taka sprzed 15 lat…

Twoja karta sieciowa pracuje z maksymalną szybkością 100 M b/s (mega) i w przypadku łącza o szybkości 100 M bit/s (mega) wypadało by ją zastąpić jakąś szybszą, gigabitową.

Wielkość liter przedrostków ma zasadnicze znaczenie, używaj prawidłowych.

 

No i co w związku z tym? Uważasz, że wszystko ok? No to jesteś w błędzie.

Na płycie z chipsetem 760G 100-megabitowa karta sieciowa, rodem z lat 90-tych, nie wiem czy jest sens to komentować.

 

@mati9847

Wszystko jest w porządku, posiadasz kartę która może pracować w standardach 10Mbps, 100Mbps i 1Gbps. Aby uzyskać maksymalną prędkość infrastruktura sieciowa (switche, okablowanie) musi być kompatybilna ze standardem 1Gbps.

No to mało jeszcze widziałeś. To nie chipset jest na wyjściu tylko malutki Realtek

http://www.realtek.com.tw/products/productsView.aspx?Langid=1&PFid=7&Level=5&Conn=4&ProdID=249

Producent pisze:

A specyfikacja na stronie realteka podaje że to jednak układ fast ethernet, przyznam szczerze jestem zszokowany, mam w domu parę starych płyt i wszystkie obsługują gigabit ethernet.