100% obciążenia procka przez przeglądarkę

(Bajec) #1

Witam wszystkich. Mam pewien problem, a mianowicie przeglądarka internetowa obciąża mi procesor w 100% i nie da się w ogóle na kompie pracować... Dzieje się tak zawsze, gdy tylko uruchomie komputer, nawet gdy przeglądarka jest wyłaczona. Wie może ktoś co może być przyczyną? Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

(Garfield) #2

jakaż to przeglądarka ?

tak się dzieje po uruchomieniu i zamknięciu przeglądarki, czy nawet bez jej otwierania ?

(Hubert Knight) #3

Mi się tak zawsze robiło jak źle się uruchamiał IN CD. Masz ten Program?? Skąd wiesz, że wina leży po stronie przeglądarki?

(Bajec) #4

Myślę, że wina leży po stronie przeglądarki, gdyż w menadżerze zadań pokazuje mi: iexplore.exe- użycie procesora- 100%. Problem pojawia się od razu po włączeniu komputera, bez uruchamiania przeglądarki. Myślałem, iż to wina IE 6.0. Zainstalowałem 7 i dalej to samo. Więc zainstalowałem mozille(najnowszą). Po restarcie kompa ta sama sytuacja, tylko że zamiast iexplore pokazuje FIREFOX.exe -100%. Gdy zakańczam proces wszystko chodzi ok, ale po ok. minucie włącza się znowu. A jak w ogóle zostawie kompa na jakieś 30min to już go nie doprowadze do użytku, bo tak się zawiesi, że nawet kursor się nie rusza....

(Animologic) #5

Jak będzie Ci się tak działo, weź Start -> Uruchom i wpisz

C:\Windows\System32\perfmon.msc

i kliknij na zakładke CPU i poprawej masz Średnie wykorzystanie procesora. Przy którym będzie największe to będzie wiadomo co na 100% go zżera

(Hubert Knight) #6

Bo bardzo możliwe, że wirusa masz i on ci tyle zżera.

(Michaelp128) #7

Podaj log z HijackThis. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Podaj log z Combofix. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654