100% obciążenie procesora

Witam

Mam taki problem, mianowicie gdy chce otworzyc filmy na komputerze, to filmy zamiast sie otwierać to obciązają mi procka do 100% użycia procesora, wtedy komputer chodzi baaaaaaaaaaaaardzo wolniutko i jedynym rozwiązaniem jest restart.

Restart czasami pomaga, to znaczy gdy otworze ten film ponownie to działa normalnie. Mówie czasami :?

Co może być tego przyczyną?

Win XP SP2, AMD Athalon XP 1700+ - cudów nie mam na kompie :smiley:

Pozdrawiam

ctrl+alt+del tam chyba masz na 100% otwarty proces ‘explore’ zamknij go a komputer przeskanuj ad-aware i spybotem…

jakbyś zgadł :smiley: explorer jest na 100%, gdy go zamkne to zamkne system :smiley: Komputer jest czysty jak łza [zapomniałem napisać :-D] Nie ma tutaj nowy o wirusach czy szpiegach.

I tak się tylko dzieje z niektórymi filmami, bo niektóre działaja normalnie [aż sam w to nie wierze] Może to wina filmów? Chociaż u kolegi te same filmy chodzą miodnie :? Plik [film] nie jest uszkodony, natomiast jest w formacie divx lub avi

Oco tutaj biega? :? Mam nadzieje że nie będe musiał robić formata :smiley:

No to Start -> Uruchom -> cmd i ENTER i zostaw, teraz Alt+Ctrl+Del i zamknij explorer.exe, teraz wróć do tego okienka i wpisz tam explorer.exe, dalej jest na 100% zużycia?

Jeżeli nie odtwarzam filmów to użycie procka nie przekracza 1- 2%. Zrobiłem tak i jest wszystko ok [2%] natomiast jeśli otworze film, lub klikne na niego prawym lub lewym przyciskiem myszy [np.: w celu zmienienia nazwy] to nawet kursor nie drgnie… i tu jest problem… dlaczego tak sie dzieje? :?

Pomaga jedynie restart

Może to wina filmów?

Jakiego masz i czy wogóle masz antywirusa ,a jak masz to pewnie on skanuje film , przynajmniej u mnie tak kaspersky robi i wtedy też nie moge praktycznie nic na kompie zrobić i co ciekawe nie każdy film mu sie chce skanować .

Co do explorer.exe to spróbuj tak:

C:\WINDOWS\system32\dllcache; tam jest “zapasowy” explorer.exe skopiuj go do C:\windows.

i restart systemu.

Ewentualnie:

start ->uruchom ->sfc /scannow i kliknij Enter

Rób to z włożoną płytą Windows XP. (Zapewne masz XP)

Wklej screena z procesami z Menadżera zadań

Nie ponieważ

Z jakieodtwarzacza korzystasz, czy to sie dzieje na każdym odtwarzaczu, może może reinstalka playera pomoże.

A skąd jesteś taki pewien, na wszelki wypadek wklej loga :arrow: HijackThis 1.99.1

Odpalasz program i klikasz Do a system scan and save a logfile następnie automatycznie wyskoczy dokument tekstowy którego całą zawartośći wklejasz na forum.

I obejmujesz tagami

[quote]TEKST LOGA[/quote]

:smiley:

avast! 4 PL

Złączono Posta : 29.07.2005 (Pią) 18:02

Wiem, wiem :wink: Problem w tym że jak zalącze film [obojętnie w jakim programie] to nie moge zrobic screenu menadżera zadań, bo komputer mi się CAŁKOWICIE wiesza, ‘umarłem w butach’ pomaga tylko restart. screen Menadżera zadań moge zrobić, jak nie mam włąconego filmu, a chyba nie oto chodzi…

P.S: Wiem co to jest HijackThis i wiem jak zrobic loga, bo juz robiłem i wklejałem tutaj na forum :smiley: Dlaczego jestem taki pewny? Bo przeleciałem kompa [nie dosłownie :-D] wszystkimi skanerami on-line, antywirusami i nie wiem jeszcze czym, po prostu ani śladu wirusa, czy szpiega… Powtarzam tylko NIEKTÓRE filmy obciążaja mi procka do 100%, a więc reinstalacja progrmów jest chyba zbędna, lecz dla pewności zrobie ja i powiem co i jak :smiley: