100% użycia GPU na pulpicie z otwartą przeglądarką chrome

Witam, problem polega na tym, że gdy sobie gram w jakąś gierkę i po wciśnięciu alt+tab nagle zużycie karty graficznej wyskakuje na poziom 100%. Czy to przy przeglądaniu chrome czy nawet szukaniu czegoś w folderze. Po powrocie do gry zużycie natychmiast spada i jest adekwatne do gry tzn. zwiększa się przy większej ilości elementów w grze itp. Miałem ten problem wcześniej z grą Euro Truck Simulator 2 wtedy rozwiązaniem okazało się wyłączenie i usunięcie jednego z modów do gry.
Tak z grubsza specyfikacja komputera: Windows 11 Home 22H2, GeForce RTX 3070Ti, Intel I5 11400-F 2.60ghz, 32gb ram.

Zacznij może od instalacji najnowszych sterowników ze strony Oficjalne sterowniki | NVIDIA . Miałem kiedyś podobny problem (co prawda nie ze 100% użyciem GPU, a z rozkręcaniem wentylatorów karty na maksymalne obroty) ale tylko wówczas gdy był zainstalowany NVIDIA GeForce Experience. Odinstalowanie tego narzędzia załatwiało sprawę, a ostatecznie pomogła właśnie aktualizacja sterownika.

Zrobiłem tak jak napisałeś, dalej jest to samo. Przy każdym wyjściu z gry za pomocą alt tab użycie skacze w okolice 100%, po powrocie do gry wszystko jest okej. Nie wiem czy problem jest z grą bo bez włączonej gry użycie waha się w okolicach 1-5 % przy samym przeglądaniu przykładowo nawet forum.
Gdy już dobije do 100% to karta zaczyna piszczeć, po chwili przestaje. Posprawdzałem parę gierek i problem pojawia się tylko przy grach EA tj. NFS Heat i Payback.