100% uzycia proca i ram/niestabilny system

Witam

juz nie pamietam od kiedy mam problem z kompem kilka lat cos jest nie tak, komp jest dosyc leciwy ale programy ktore przedtem chodzily normalnie, teraz zuzywaja sporo lub calego proca i ram. Gdy startuje windowsa jest ok prawie caly procek na bezczynnosci a ram uzyty 200mb,ale gdy odpale np. gra online ktora powinna zrzerac 800mhz i 256 ram zrzera 100% proca i prawie caly ram 1gb, potem nagle zchodzi wszystko do normy by za kilka sekund znowu wszystko obciazyc na max i tak w kolko tak samo gdy odpalam programy, ktore powinny lekko obciazac moj system, ba ponadto musialem zmiejszyc taktowanie proca i wylaczyc bajery z karty graficznej by nie wywalalo mi blue screenow juz z rok.formaty nic nie pomagaja, antywirusy takze nic nie wykazuja.procesor wymienialem oba musza chodzic na 1,8 by dzialal normalnie system,zasilacz takze wymieniony,kosci ram przekladalem,plyte glowna juz mam 3-cia od kiedy kupilem kompa 2x spalona ta juz chodzi z 3 lata wszystkie msi z seri ‘‘k’’,graficzna tez jest ok bo sprawdzalem inne.jedne czego nie mogle sprawdzic to plyta glowna. sprzet to athlon 2800+ 2,2ghz 1rdzen (przetaktowany na 2200+ 1,8ghz) graficzna radeon 9550 (musialem wylaczyc fastwhrite w biosie) 3 kosci ram ddr1 2x 256 i 512 dzis kupilem 512 bo przez stara zaczely wywalac blue screeny, plyta msi kt4v.czasami mysle ze instaluja gdzies jakies nano roboty do komputerow zeby po gwarancji cos zepsuc na amen :smiley:

Też tak mam, ale to już chyba ze starości mojego komputera. :smiley:

Chyba czas wymienić… :expressionless: