100% uzycia proca

Mam win xp home - od razu zaznaczam ze nie mam zadnego syfu itp. komp chodzi plynnie ale jak odpalam sobie gre - nawet jakąś starą to uzycie procesora wzrasta do 100%, jak zrzuce ja do paska to jest normalnie 0%. Wszystkie inne aplikacje chodza normalnie tylko te które otwieraja sie przez wiersz polecenia czy jak to nazwać - co może byc tego przyczyną? Sprzęt nie jest stary - pentium 4 3ghz i 1024 ramu, grafika 256mb.

Sprawdź w menedżerze zadań, jaki proces obciąża wtedy kompa najbardziej.

Sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły. :slight_smile:

W podglądzie zdarzeń nie ma żadnych błędów. Gdy w trakcie gry otwieram menedzera to gra jest zrzucana do paska i jedynym procesem który uzywa jeszcze ok. 40 % jest Game.exe, ale potem spada do zera, domyslam sie że to właśnie ten proces podczas gry uzywa całego proca.

Rzeczywiście dziwna sytuacja, może to wina karty graficznej.

A może poprostu odkurz kompa hehe ja kiedyś tak zrobiłem w swoim dawnym kompie i zadziałało :slight_smile:

No właśnie komp jest dopiero co po czyszczeniu, także chyba to nie to. :slight_smile:

Game.exe to jest prawdopodobnie syf.

Wklej logi z Hijacka i Silenta: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654 :slight_smile:

Z całym szacunkiem, ale game.exe to jest proces należący do gry - w tym przypadku akurat do Mafii, także to raczej nie jest to.

Loga mogę wkleić ,ale na 100% jest czysty:

log wyglada na czysty :slight_smile:

No też mi sie tak wydaje, ale co może byc w takim razie przyczyną???

A najnowsze stery i directx zainstalowane?

Przy sterownikach wole nie grzebać, ale powinny byc ok, directa mam 9.0.

Każdy może próbować, jak ja na moim dawnym kompie miałem Gforce 6600, i zainstalowałem nowe stery, na drugi dzień musiałem kupować nową kartę, bo tamta się spaliła, ale to taki off-topic.

Próbowałeś formatke systemu? Troche brutalne ale najczęściej skuteczne, jeśli nie chcesz formatu, spróbuj tego, co rozszerzam cały czas i radzę każdemu - Przywracanie Systemu (Joł, jakiś rym wyszedł :wink: )

Adam_W po co odrazu format?? To ze jestes nowy nie znaczy zeby odrazu kazdemu format radzic. Bo np. przyjdzie tu jakis chlopak i powiesz format, to on bedzie kazdemu tez mowil zeby formata zrobic i potem bedzie sie tak rozlatywac.

PS: Zrob przywracanie…Polecam! !!

Piwollo

Ja też bardziej polecam przywracanie niż format, ale niestety bardzo często to jest konieczność.