100% użycia procesora czy to groźne dla mojego procka?

Witam!

Należę do projektu RC5-72 zajmujemy się “rozkodowywaniem” algorytmu szyfrującego RC5, mój procesor jest używany przez klienta 100% od rana do wieczora bez przerwy, czy to groźne dla niego?

wentlator utrzymuje na nim temperaturę do 53 stopni (56max), a mam Intel Celerona D 2,95GHz.

Za ewentualne odpowiedzi serdecznie dziękuję!

temeperatura w normie, może pracować przy dużych obciążeniach (istotny jest dobry zasilacz, o porządnych parametrach oraz odpowiednie chłodzenie budy aby nie dochodziło do nagrzewania się sprzętu)

w środku panuje temperatura 35 stopni , zasilacz 350W, procek nie podkręcany, i od 2 lat chodzi mi na 100% 8) , tylko tak chciałem zapytać aby się dowiedzieć, czy może mi coś to zrobić (głównie chodzi mi o pogorszenie parametrów procesora) :slight_smile:

tylko w wypadku gdy temperatura przekraczałaby normy lub byłaby bliska maxymalnej dla tego procesora - w takim wypadku mogłoby dochodzić do zmian strukturalnych wewnątrz procesora, co spowodowałoby jego uszkodzenie więcej na google

typowe :?

firma? model ?

yyy…, 100% użycia procesora ma się jakoś widocznie do zasilacza?

mam rozumieć że procesor wyniszcza zasilacz?, albo zasilacz nie wytrzyma dawać prądu procesorowi? :shock:

100% użycia PROCESORA 24h/7 = ?, -> o to mi chodziło, 8)

tylko z ciekawośći, chociaż procesory są po to by je wykorzystywać, przecież na serwerach pracują non stop, a i u przeciętnego Kowalskiego grającego w gry również sety dobija i nic się jakoś nie dzieje, mi również po 2 latach, ale ogóle czy ma to jakiś wpływ,

to takie małe gdybanie :slight_smile:

W twoim wypadku to zasilacz będzie wyniszczał całego kompa…

Podaj firme i moc zasilacza.

Jeśli jakiś tracer/feel/codagen…

To do wymiany.

Amacrox 400W / Fortron 350W

no a więc…,

350W, firma nie wiem, nie jestem w stanie teraz zobaczyć, ale niehc mi ktoś powie czemu zasilacz ma mi kompa wyniszczać?

przecież napisałem ze procek jest 100% używany a nie zasilacz, nie ma spadków napięcia czy coś tam :slight_smile:

Skąd wiesz ,że nie ma spadków napięć- zawsze są tylko mniejsze lub szkodliwe większe. Generalnie do PC które pracują ciągle na full wysiłku warto wrzucić jakiś porządny zasilator ,ot tak dla zasady i spokojnego snu i sumienia. Jak masz konfiguracje za np 3000 zł to z tego 10 % powinien kosztować zasilacz.

no mam konfiguracje za 2500,

hmmm…, czyli całość tkwi bardziej w zasilaczu niż w procku?

Jeśli są skoki napięcia to tak, a procek po prostu musi być dobrze chłodzony (z tego co mówisz to jest).

hmm, a taki procek przy pełnym obciążeniu to robi wiele w napięciu? (powoduje znaczne straty, skoki czy coś).

wiem, że ciagnę strasznie ten temat, ale chcę się czegoś dowiedzieć 8)

A to już zależy od płyty głównej i zasilacza czy są skoki napięć.

no to spoko xD, mi tylko o procka chodziło :slight_smile:

Złączono Posta : 28.04.2007 (Sob) 11:57

Błażej zdobyłem info o zasilaczu,

jest to standardowy dodawany do obudowy “Logic”

Content Technology Co. CTD

Model: LC - B350 ATX

DC O/P - 350W

+3,3 - 28A

+5V - 28A

+12V - 19A

-12V - 0,8A

+5VSD - 2A