100% użycia procesora po formacie


(Sendthenote) #1

Witam,

kilka dni temu postanowiłem sformatować komputer z systemem XP SP2, komputer od nowości nie był formatowany, ma już swoje lata, chodził dość wolno ale wszystko było w miarę ok. Dzisiaj sformatowałem partycje systemową i od razu zainstalowałem XP z SP3, później wyczyściłem dwie pozostałe partycje z poziomu windowsa. Procesor jest cały czas na poziomie 100%, zainstalowałem wszystkie sterowniki ale dalej jest to samo, w trybie awaryjnym jest trochę lepiej.

Próbowałem pobrać tę poprawkę http://support.microsoft.com/kb/890582/pl ale windows upomina się, że to nie SP2 tylko SP3 i nie trzeba nic instalować.

Proszę o pomoc.

Zakładka procesy:

http://postimg.org/image/fq3cma9s1/


(Atis) #2

Proces svchost to jest jakaś usługa systemowa:

http://www.howtogeek.com/howto/windows- … t-running/


(lordjahu) #3

Czyściłeś komputer z kurzu ? :smiley:


(Sendthenote) #4

Tak, przeczytałem już sporo podobnych tematów, na spodzie była pół centymetrowa warstwa kurzu, wszystko wciągnąłem odkurzaczem, trochę się zdziwiłem. :slight_smile:

Wydaje mi się, że windows szybciej się włącza, tylko przez to 100% po uruchomieniu nic się nie da zrobić…

Właśnie skanuje skanerem online eseta.

Dać jakieś logi?

Przed formatem było ciężko ale nie aż tak jak jest teraz :frowning:


(Rzulf) #5

Miałem kiedyś identyczną sytuację na leciwym już laptopie po formacie. Rozwiązaniem w moim przypadku był powrót do SP2 zintegrowanego z Windows. Musiałem instalować system ale bez poprawki SP3.Więc jeśli Windows Update to do momentu kiedy będzie chciał się instalować Service Pack 3 ,którego sobie odznaczysz. Wg mojej teorii słabsze PC nie unoszą tej aktualizacji.


(Miszkurka2000) #6

Zaznacz procesy wszystkich użytkowników i wtedy pokaż.


(Sendthenote) #7

Rozwiązanie problemu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1994150.html