100% uzycia procesora

Witam serdecznie all…Mam problem …Jakis czas temu zaczal wariowac mi komp,stawal ,zawieszal sie …Zrobiony zostal format i niby bylo lepiej ale znow wystepuje ten problem .W menadzerze zadan zauwazylam ,ze to aplikacja explorer.exe pochalania najwiecej miejsca i z pozostalych procesow miala najwiecej CPU …Niby ogolnie jest ok ale co jakis czas dochodzi do 100%zuzycia procesora i wszystko stoi…Nigdy przed tem niemialam takiego problemu.Jak moge sobie z tym poradzic ?Copowinnam zrobic…Moj gg 1340377

Podaj ile masz pamieci RAM i na jakim systmie pracujesz ?

Czy aby nie masz jakiegoś programu Antyvirusowego ?

explorer.exe to główny program windowsa odpowiedziany np za wyswietlanie otwartych okien i ogólnie zawartości komputera. Najczęściej zdarza się że zużywa 100% mocy gdy są problemy z dostaniem się do jakichś treści - np wkłądasz do napędu porysowaną płytę CD i wtedy komputer zużywa całą moc żeby tę płytę przeczytać i wyświetlić jej zawartość. Im trudnij mu doczytać płytę tym dłużej taka sytuacja trwa. Ale to tylko jeden przykład - explorer.exe jest tak mocno zintegrowany z systemem i zalezny od tak wielu innych czynników i programów że ciężko jest zgadnąć dlaczego akurat w twoim przypadku ma problemy z działaniem.

Mam 512 pamieci ram i windowsa xp …Nigdy przed tem niemialam takiego problemu,pojawil sie kilka dni temu …Natomiast jesli idzie o antywira …Mam pande platinum 2006 internet security…Teraz niby jest ok ale problem ten mam co jakis czas i chcialabym tego jakos uniknac a niebardzo wiem jak …byl format i dalej to samo … :cry:

Do poczytania.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29728#faq14