100% uzycia procka :|

witam! No wiec mam taki problem … jak gram to po pewnym czasie uzycie procka jest 100% i nie wiem czym to moze byc spowodowane. Wczesniej tak nie bylo, programy zawsze te same instaluje wiec raczej to nie przez to, a od niedawna uzycie procka nie spada …Jest to tylko odczuwalne podczas grania … strasznie laguje, ze w ogole nie mozna sie ruszac … Jezeli mozecie jakos pomoc to bylbym wdzieczny.

które właściwie procesy zużywają całą moc procka?

Jak XP to wciśnij jednocześnie ctrl+alt+del i zakładka procesy i zobacz co to za proces zżera 100%.

Szkodniki sprawdziłeś.

Może masz trojana,który przejmuje cały procek,ściągnij Spybot Search and Destroy,zaktualizuj jego bazę z sieci i przeskanuj komp

CPUCool zajmowa mi 99 procka, tylko troche to dziwne … bo rano tak nie bylo … nom ale looz przynajmniej nie ma 100% ciekawe jak bedzie podczas gry.

Dziekuje za porady … :))

Mam Spybot Search and Destroy, MicrosoftAntiSpyware i ad aware … i raczej zadnego pluskwiaka nie mam … bom codziennie sem skanuje, ale i tak dzieki … jak cos to jeszcze napisze …

nie musisz skanować codziennie - jeśli jesteś taki zapobiegawczy to skanuj raz na tydzień, a najlepiej jak coś z kompem masz niewesolo

ale przeciez nie zaszkodzi zeskanowac sobie przed snem :slight_smile: Przynajmniej bedzie sie lepiej spalo z mysla ze komp jest zdrowy :slight_smile:

Chcialem dodac ze nic sie nie zmienilo …

Gram sobie gram … i za jakis czas uzycie procka 100% i jest lipa … wychodze do wina patrze a tu half-life mi tyle zabiera i nie wiem dlaczego, nigdy tak sie nie dzialo … Pozniej jest normal i po jakims czasie znowu to samo … (gram w cs’a ale to tak na marginesie)

hjehje, u mnie tak się dzieje w niektórych aplikacjach. Niestety czasem zostaje tylko restart. Procka mam 750 podkręconego do 850. Ale podkręciłem z 2 lata temu więc to nie to…

A ile masz ramu / jaki masz procek ?

P4 3.0 GHz, 512 DDR 400MHz

kiedys mialem podobny problem i okazalo sie ze powoduja to zle sterowniki od karty graficznej, proponuje z tym poprobowac

U mnie powodowały to stery od karty nividia. Zastosowałem 56,72 i jest ok.

Może jeszcze to.

Menadźer urządzeń - kontrolery IDE - I i II kanał IDE i właściwości - ustawienia zaawansowane,sprawdź czy dyski i napędy nie przestawiły się w tryb PIO,transfer ma być w DMA i bieżący transfer UDMA.

Najnowsze stery do płyty głównej wgrane.

Już wsio jest ołkej … po zmianie sterow … ale i antyvira … więc nie wiem co mogło być przyczyną, ważne że jak narazie jest dobrze… tylko nie wiem ile czasu tak będzie.

Dzięki za wszystko …