100% użycia ramu

(riise21) #1

Witam
Z dnia na dzień w komputerze zacząłem prawie non stop widzieć 100% użycia pamięci ram (na pokładzie win10 i 8gb ddr3), przez co najprostsze czynności stają się męczarnią. Próbowałem porady z internetu, zazwyczaj nie pomagały, bądź pomagały na chwilę i problem powracał.
Komputer został przeskanowany w poszukiwaniu wirusów - czysto, wykonana została także defragmentacja.
Poniżej przedstawiam logi z otl oraz screen z menadżera zadań.
Proszę o pomoc.
FRST -

Cytat http://wklej.org/id/3308206/

Addition -

Cytat http://wklej.org/id/3308203/

OTL -

Cytat

http://wklej.org/id/3308165/
Extras -

Cytat

http://wklej.org/id/3308164/

(Atis) #2

Nie widać infekcji.

(pawlopikasso) #3

Co by się stało jak byś miał 4 GB ramu pokazywał by wykorzystywanie 150% :smiley:
Jak nic nie pomoże to tylko format Wiadomo jak to windows

(iJuliusz) #4

Widzę Firefox na pierwszym miejscu, ale i tak pobiera mało ramu.

U mnie jest na pokładzie 6GB a zużycie całości 50% - 52%.
Sam Firefox na 12-stu zakładkach ponad 1GB.
Mam dużo mniej uruchomionych usług, choć lista i tak jest długa.
Znajdź program do optymalizacji usług.
Mam też znacznie mniej programów 32-bit w tle.

Autostart mam sprzątnięty, rejestr też.
Ostatnio czyszczenie i optymalizację robiłem WinOptimizer 2017

(LORDEK) #5

W zakładce “Wydajność” jaka ilość pamięci Ci pokazuje?

(ak6) #6

Kliknij menu strat wpisz polecenie resmon i enter. Potem zakładka pamięć i przeanalizuj.

(mark1a) #7

Nigdy nie korzystaj z programów do optymalizacji/przyśpieszania komputera. W większości przypadków takie programy tylko pogarszają sytuację, bądź też pomagają na chwilę. Jak już chcesz korzystać z tego typu programów to zostaje tylko CCleaner, żaden inny. Mówię tak z własnego doświadczenia.

(iJuliusz) #8

Nie strasz mnie/go :wink:
To była porada w formie przykładu, nie nakaz.

Ja też mówię z własnego (wieloletniego) doświadczenia, a natrafiłem w tym czasie na kilka “niszczących” programów.
CCleaner ma swoich przeciwników i zwolenników, używam go również.

(mark1a) #9

Nikogo nie straszę tylko radzę aby uważać na tego typu programy. Sam się wiele razy “przejechałem” na takich programach. Raz też był problem w pierwszym wydaniu Windows 10 co CCleaner zepsuł mi system. Wywalało co kila minut Bluescreeny. Musiałem reinstalować Windowsa. Ale to było pierwsze wydanie Win10 więc wiadomo że nie wszystko będzie chodzić tak jak należy.A te IObit, odkurzacz, i cała reszta tych “cudownych” programów to mi dziesiątki razy psuły system aż doszedłem do wniosku iż nie będę używał żadnych tego typu programów i nie mam żadnych problemów z Win10.
Te programy co działają w tle używają RAM, CPU, HDD (czasem zbyt często). Co się równa mniejsza moc obliczeniowa czyli zamiast przyśpieszyć to spowalniają pracę całego sprzętu.
A CCleaner uruchamiasz go czyścisz rejestr, śmieci z dysku i wyłączasz go. Nie obciąża w tle kompa tak jak cała reszta działając w tle i zabierając kilka % mocy obliczeniowej
Chodź moim zdaniem najlepiej jest nic nie używać z tego i mieć święty spokój niż używać i narzekać że to przez system komp tak ociężale chodzi czy też przez antywirusa.
Owszem antywirus w jakimś tam stopniu obciąża kompa ale nie aż tak jak te wszystkie “przyśpieszacze”.
Tyle mam do powiedzenia w temacie, pozdrawiam.

(Apostoł) #10

Dodaj w ustawieniach wydajności Windowsa plik stronicowania 8GB.
Odinstaluj programy, których nie używasz. Pobaw się programem Glarry Utilities.
Otwórz Uruchom, wpisz msconfig, otwórz zakładkę Usługi, odfiltruj, żeby nie pokazywało usług Windowsa, powywalaj usługi, które są zbędne.
Uruchom ponownie komputer (nie śmiać się, w Windows 10 zamknięcie komputera a restart to zupełnie co innego).

(riise21) #11

@LORDEK 7,9gb
@Apostol1 Powyłączałem zbędne usługi. Plik stronicowania ustawiony był na 8gb.

Na razie widać progres, zobaczymy czy tylko chwilowy.

(LORDEK) #12

Zmniejszenie pliku stronicowania nic Ci nie da. Przetestuj kości programem Memtest. Być może kości siadły. Nie ma możliwości by Windows zżerał całe 8 GB. Sprawdź też dysk twardy programem ClearDiskInfo czy tam się coś nie dzieje.

(estlin) #13

lenovo?